abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Heslo z shadow, md5 bez salt

    18.1.2013 10:35 jeninicicek
    Heslo z shadow, md5 bez salt
    Přečteno: 706×
    Potřeboval bych obnovit jedno heslo... Mám kopii souboru shadow. Ze sktruktury jsem vyčetl: $1$$<22znaku> = md5 a bez salt Z toho usuzuji, že by to mohlo jít pomocí rainbow tables... (bruteforce ani slovník nepřipadá v úvahu, nechci to mít za roky...) Nevíte o prográmku co by to vzal v tomto tvaru a používal rainbow tables? Popřípadě jak z těch 22 znaků dostat MD5?

    Odpovědi

    18.1.2013 10:59 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Zeptat se Honzi ;) ? Nebo online crackeru ?
    18.1.2013 12:03 jeninicicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    No, o tom, že by JTR uměl pracovat s rainbow tables nevím, a k použití online crackeru to právě potřebuji převést z toho shadow formátu do md5
    Jendа avatar 18.1.2013 12:14 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Ale možná by z JTR šlo vyzkoumat, jestli a jak to převést na „normální“ md5.
    beer avatar 18.1.2013 13:13 beer | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt

    Těch 22 znaků ale je nejspíš skutečný hash. Viz http://seclists.org/pen-test/2008/Apr/63

    Jendа avatar 18.1.2013 12:12 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Mohlo by to být v dokumentaci k oclhashcat. A nebo taky ne a pak si to budeš muset vygooglit ;). Zkus něco jako "rainbow tables md5".
    18.1.2013 13:43 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    A dotaz hned asi jako 4 položku dá web, kde si to autoři celkem prošli.
    18.1.2013 14:04 jeninicicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    ano, jak rozlousknout md5, problém je jak z těch 22 znaků udělat md5, pokud do např. rainbowcrack dám těch 22 znaků, napíše to invalid hash...
    18.1.2013 15:03 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt

    Převést ten base64 řetězec na hex formát by mělo jít takto: link.

    define('CRYPT_ALPHA','./0123456789ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz');
    
    /*
     * Takes a 22 byte crypt-base-64 hash and converts it to base 16
     * If the input is longer than 22 chars (e.g., the entire output of crypt()),
     * then this function will strip all but the last 22.  Fails if under 22 chars
     *
     * @param string $hash  The hash to convert
     * @param string        The equivalent base16 hash (therefore a number)
     */
    function md5_b64tob16($hash) {
        if (strlen($hash) < 22) {
            return false;
        }
        if (strlen($hash) > 22) {
            $hash = substr($hash,-22);
        }
        return base16_encode(base64_decode_ex($hash));
    }
    
    /**
     * Takes an input in base 256 and encodes it to base 16 using the Hex alphabet
     * This function will not be commented.  For more info:
     * @see http://php.net/str-split
     * @see http://php.net/sprintf
     *
     * @param string $str   The value to convert
     * @return string       The base 16 rendering
     */
    function base16_encode($str) {
        $byteArray = str_split($str);
        foreach ($byteArray as &$byte) {
            $byte = sprintf('%02x', ord($byte));
        }
        return join($byteArray);
    }
    
    /**
     * Decodes a base64 string based on the alphabet set in constant CRYPT_ALPHA
     * Uses string functions rather than binary transformations, because said
     * transformations aren't really much faster in PHP
     * @params string $str  The string to decode
     * @return string       The raw output, which may include unprintable characters
     */
    function base64_decode_ex($str) {
        // set up the array to feed numerical data using characters as keys
        $alpha = array_flip(str_split(CRYPT_ALPHA));
        // split the input into single-character (6 bit) chunks
        $bitArray = str_split($str);
        $decodedStr = '';
        foreach ($bitArray as &$bits) {
            if ($bits == '$') { // $ indicates the end of the string, to stop processing here
                break;
            }
            if (!isset($alpha[$bits])) { // if we encounter a character not in the alphabet
                return false;            // then break execution, the string is invalid
            }
            // decbin will only return significant digits, so use sprintf to pad to 6 bits
            $decodedStr .= sprintf('%06s', decbin($alpha[$bits]));
        }
        // there can be up to 6 unused bits at the end of a string, so discard them
        $decodedStr = substr($decodedStr, 0, strlen($decodedStr) - (strlen($decodedStr) % 8));
        $byteArray = str_split($decodedStr, 8);
        foreach ($byteArray as &$byte) {
            $byte = chr(bindec($byte));
        }
        return join($byteArray);
    }
    
    echo md5_b64tob16($argv[1])."\n";
    
    

    20.1.2013 11:23 jeninicicek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt

    Převést ten base64 řetězec na hex formát by mělo jít takto:

    Tak jsem to převedl, bohužel zatím asi na 8 online crackerech nenalezeno... No každopádně stahuju rainbow tables a uvidím, zda si s tím poradím...
    Ruža Becelin avatar 18.1.2013 13:07 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Obnovit? (dostat se nekomu na ucet? :-D)

    V normalnim pripade staci hash smazat a vytvorit nove heslo...
    18.1.2013 13:27 joseff | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Tak, to se řeší v dotazu "Špatně zabalené CPIO".

    Ale asi se to nepovede, tak se to pokoušíme obejít.

    Máme přístupné všechny soubory, jen s tím zabalením je problém.

    Nemáme žádné kontakty na odborníky v Linuxu.

    Pokud někoho znáte, tak je prosím po Facebooku kontaktujte.
    Ruža Becelin avatar 18.1.2013 13:55 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Jaha, to z toho nebylo zrejme.

    Nejste schopni nabootovat pomoci /bin/sh a obejit login?
    Ruža Becelin avatar 18.1.2013 14:05 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    To "schopni" je mysleno jako "je tam ta moznost", aby to nebylo spatne pochopeno :-)
    Jendа avatar 18.1.2013 14:40 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Neumí ten FW změnit a podle výpisů to vypadá, že není možné předat jádru parametry (ten bootloader to neumí, není tam U-Boot).
    Ruža Becelin avatar 18.1.2013 15:05 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Hmm, uz to chapu.

    BTW co zkusit proflakla hesla jako: root r00t toor t00r admin password
    18.1.2013 17:19 joseff | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Heslo z shadow, md5 bez salt
    Profláklá hesla již dávno otestována, dnes znovu otestováno bez úspěchu. :-(

    My se hned jen tak neurazíme. :-D Pouze tomu nerozumíme. :-D

    Pokud by to někdo chtěl prubnout, tak toto je v shadow:
    root:$1$$c5.dELHZkSeO8TJdPMBOU0:0:0:99999:7:::
     
    telefonica:$1$$vdfowU5bzsp7c6FfY9MK20:0:0:99999:7:::
     
    admin:$1$$TShBssjwwfA8ULJMjvWSW1:0:0:99999:7:::
    Aby nebylo špatně pochopeno, ta výzva na sociální sítě nebyla myšlena na prolomení hesla, ale na úspěšné zabalení balíčku pro Flashování.

    Problém s touto krabičkou je, že to není běžný počítač. Kdyby byl, tak dám bootovat z CD, tam použiji KNOPPIX v shadow odstraním heslo a již na tom pracujeme.

    Buhužel ani USB zcela nefunguje, na to musíme vytvořit moduly.

    Tím asi odpadá i bootování z USB.

    Jediná možnost, jak to tam nahrát je po síti/internetu protože tento box je právě určen pro IPTV a sám si umí nahrát nový SW po internetu.

    Ještě tam je JTAG, ale na to nemáme v PC potřebný SW a ani rozhraní, napojení pinů je též obtížné, ikdyž jsem to proměřoval a asi tuším, kde co je. ??

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.