abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:55 | Komunita

    Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | IT novinky

    Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Komunita

    Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:44 | Komunita

    Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    26.4. 22:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    26.4. 21:55 | Komunita

    Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.4. 04:00 | Nová verze

    raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 18:33 | IT novinky

    Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 15:33 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 04:44 | Komunita

    Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1439 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: ALSA bez Pulseaudio?

    Petr Tomášek avatar 9.1.2014 13:28 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    ALSA bez Pulseaudio?
    Přečteno: 460×
    Zdravím!

    Mám starší PC (s Fedorou 14) a potřeboval bych na něm vzdáleně vyzkoušet SPDIF výstup. Připojím se přes síť bez problému, ale když zkouším spustit alsamixer, tak to na mě vyblije ovládání k PulseAudio (To ale bez spuštěné X session stejně nechce fungovat).

    Dá se nějak jednoduše nastavit, aby v systému byla (pro mně za mě vedle PA) vidět i skutečná ALSA zvukovka a abych na ni mohl přímo přistupovat? Pochopitelně, jde mi o to, jak to udělat rychle a bezbolestně, takže předpokládám nějakou autodetekci zvukové karty, né abych to do konfigu musel mastit ručně....

    Díky
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    9.1.2014 13:45 gsnak | skóre: 22 | blog: gsnak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ALSA bez Pulseaudio?
    Mne stacilo pridat sa do grupy "audio"
    Čo Rys, to vrah!
    pepe_ avatar 9.1.2014 13:51 pepe_ | skóre: 48
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ALSA bez Pulseaudio?

    v tom alsamixeru F6 a vybrat zvukovku

    Petr Tomášek avatar 9.1.2014 20:54 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ALSA bez Pulseaudio?
    To mi právěže nefungovalo, ale pod rootem jsem nakonec použil „alsamixer -c0“, což šlo.Asi to bylo těma právama...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.