abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: kompilace programu v C

    22.6.2006 17:36 kibo | skóre: 17 | blog: Fedora Core 4 | Znojmo
    kompilace programu v C
    Přečteno: 1015×

    Muzete me prosim trochu nasmerovat jak zkompilovat vlastni programek v C v Linuxu?

    Odpovědi

    22.6.2006 17:40 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Nejčastěji se používá sestavovací program make, který používá postup zapsaný v Makefile.

    Jako překladač se používá gcc.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    22.6.2006 17:43 sewi | skóre: 21 | blog: Bunker Hill | Prostějov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C

    pokud je to jeden soubor tak asi takto:

    gcc -o ./vysledek ./zdrojak.c

    And they thought they were free
    22.6.2006 17:54 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Jde to i bez toho ./, tedy gcc -o vysledek zdrojak.c

    Pokud chceš, aby se ti vypisovaly i warningy při překladu, tak gcc -Wall -o vysledek zdrojak.c
    Quando omni flunkus moritati
    22.6.2006 19:32 kibo | skóre: 17 | blog: Fedora Core 4 | Znojmo
    Rozbalit Rozbalit vše kompilace programu v C

    Diky vsem, uz mi to kompiluje.

    7.6.2007 15:12 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    ale mně ne, haze to:
    No new line at end of file tady sem si precetl
    http://www.linuxquestions.org/questions/showthread.php?t=281830
    ze je treba pridat nakonec enter, nezajem haze ten warning dal. sice to buildne ale dany program nejde spustit. co dal ?

    kod:
    #include stdio.h>//tenhle server mi nepovoli spicate zavorky, tady chyba neni
    
    int main(){
    	printf("Hello\n");
    	getchar();
    	return 0;
    };
    7.6.2007 15:58 finn | skóre: 43 | blog: finnlandia | 49° 44´/13° 22´
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Server vkládání špičatých závorek umožňuje, tady opravdu chyba není :)

    Proč máš za poslední závorkou programu středník?
    Užívej dne – možná je tvůj poslední.
    7.6.2007 22:16 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    ten strednik neni prece problem, fce muze a nemusi koncit strednikem....

    ale i tak sem ho zkusil odstranit kdyby na linuxu to bylo naky specifik a ee porad ten samej warning
    7.6.2007 16:03 Jiří J. | skóre: 34 | blog: Poutník | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    povolí, <>
    Akorát mi tu nejdou regexpy, abych odescapoval způsob, jakým to tvořím :-D
    ...jinak viz. escape sequences v HTML
    7.6.2007 22:41 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Teda nevím k čemu by byly potřeba regexpy, od toho jsou ty escape sequences - &lt; je < a &gt; je > vytvořeno jakožto &amp;lt; a &lt; resp. &amp;gt; a &gt;.
    7.6.2007 22:44 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Nějak nechápu kde je problém funguje to OK.
    [petr@soban ~]$ cat pokus1.c
    #include <stdio.h>//tenhle server mi nepovoli spicate zavorky, tady chyba neni
    
    int main(){
            printf("Hello\n");
            getchar();
            return 0;
    };
    [petr@soban ~]$ gcc -o start pokus1.c
    [petr@soban ~]$ ./start
    Hello
     
    [petr@soban ~]$ 
    
    takže bych typnul že ten soubor byl vytvořen v nějakém blbém editoru který dává na konce řádků windowsovské ukončení a né ukončení pouze znakem 0x0A.

    Takže si nějakým hexeditorem skontrolujte zda na konci řádku je pouze znak 0x0A.
    7.6.2007 22:48 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Nejrychleji asi
    alias hd='od -Ax -tx1z -v'
    hd soubor.cpp
    7.6.2007 23:22 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    velmi zajimave zkusil sem to spustit pres bash a slape to, ale kdyz dam v prohlizeci souboru pravy tlacitko a spustit (popr dvojklik) tak se nic nezobrazi
    8.6.2007 00:13 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    A kam by se to mělo zobrazit když nemáš terminál - printf vypisuje do textového terminálu - čili jsi to poslal do /dev/null.

    Případně tomu klikátku musíš říct že ten program má spustit v konzoli.

    Hello World! GUI

    Jinak různé příklady Hello World!
    8.6.2007 11:15 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    A kam by se to mělo zobrazit když nemáš terminál - printf vypisuje do textového terminálu prominte myslel sem ze je to jako ve windows ze se terminal spusti sam



    jde to udelat aby se mi pokazdy pri spusteni toho programu zapnul i terminal ?


    ps: sorry za blby dotazy ale mam linux tyden, kdyby nekde byla na netu knizka cetl
    bych od rana do vecera, ale na netu, ne v krame za 1100kc :-/
    8.6.2007 11:24 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
      xterm -hold -e příkaz
      konsole --noclose -e příkaz
    
    8.6.2007 12:29 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    moc to nechapu, tohle mam napsat jako parametr pri spousteni meho programu? a co znamena prikaz?
    8.6.2007 12:47 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C

    Příkaz je prostě nějaký příkaz, který chcete spustit v terminálu. Zkuste si např.

      xterm -hold -e ls -l
      konsole --noclose -e ls -l
    
    8.6.2007 16:15 jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    diky fakt moc. vyreseno
    8.6.2007 16:30 depka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    ale na netu je k dispozici legalne knizka! Linux Dokumentační projekt stahnout muzes treba: http://knihy.cpress.cz/Pocitac/BookDoc.asp?DocID=0&BookID=675&DownloadSection=2
    7.6.2007 22:45 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    Jak jako že nejde spustit? ./program udělá co?
    28.5.2007 23:36 Hovadko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: kompilace programu v C
    A jak by to vypadalo, kdyby tam bylo těch souborů *.cpp víc? A co kdyby byly ještě vlastní hlavničkové soubory *.h - všechno v jednom adresáři :-D.
    29.5.2007 08:39 rastos | skóre: 63 | blog: rastos
    Rozbalit Rozbalit vše co ja viem? ze by:
    gcc -o vystup *.cpp
    29.5.2007 11:42 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: co ja viem? ze by:

    Tohle nefunguje. Je-li to opravdu C++, je potřeba použít buď

      g++ -o vystup *.cpp
    

    nebo

      gcc -o vystup *.cpp -lstdc++
    

    Případně pokud nechcete závislost na libstdc++ a skutečně nepoužíváte nic z této knihovny

      gcc -o vystup *.cpp -lsupc++
    

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.