Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
A) platy ve státní správě bych nikomu nepřál.
B) Jedná se o Eurest, když chodím dávat krev, tak v něm máme občerstvení - kvalita dobrá, cena normální.
C) Mam dojem, že tam není uvedeno, pro koho to je = zda to jsou standardní ceny a ne něco jako "pro V.I.P."
Dyť jo, tady vidíte, kolik se zaplatí u pokladny, ale ne to, co je na výplatní pásce nebo ve smlouvě.
Ach jo.
... Takto se stát stará o své zaměstnance (za naše peníze).no, pěkný ... a teď si zjisti, kolik stojí jídlo třeba zaměstnance krajského úřadu v Jihlavě, jakej plat (a na jakej úvazek) má starosta obce o 100 obyvatelích, a jestli má baba sedící na sociálce a denně stresovaná dohady s cikány o dávky nárok na dovolenou v nějakým hotýlku ve Špindlu, co tam maj poslanci za 60 Kč/noc či kolik ... a když ti to bude málo, tak si zjisti, jak si žijou učitelé - to jsou taky státní zaměstnanci ...
Ale no jo, všem se přidat stejně nemůže, někteří řvou více a jiní méně, někdo má ostřejší lokty teď a někdo potom.
Přesto soudím, že prudit se musí.
Kompenzovat nízké platy tímto způsobem je příšerné zvěrstvo.o kompenzaci platů mluvil kolega Valoun ... případ, který jsem výše popisoval já, je zcela regulérní příspěvek na stravné; ať už je to případ "levného" MPO, které má vlastní jídelnu, jíž se zbytek ceny doplácí přímo, nebo zmíněného krajského úřadu, který dotuje stravenky (stejně jako třeba naše firma)
Raději zvýšit platy a zvednout ceny na úroveň těch tržních.to nelze vždy aplikovat - ta cena "dotovaného" jídla zmíněného výše už je tržní cena, a příklad kdy to technicky nejde viz příspěvek kolegy tezkatlipoka
Učitelé nejsou státní zaměstnanci (byť jsou na základních a středních školách placeni podle tarifů a většina peněz jde ze státního rozpočtu).hm ... nevím, jak je jejich zaměstnanecký vztah právně definován, nicméně jestliže výše jejich platu je řízena státem a stát na něj dává peníze(*), pak je to z hlediska toho co řešíme totéž (nicméně děkuji za upozornění) (*) mluvím pochopitelně o státních školách, přičemž možnost některých VŠ vydělat si prací pro firmy považuju za zanedbatelnou
Ale není tu žádná souvislost s tím, co tu řešíme.ale je; je to doplnění poněkud jednostranného obrázku, který se tu někteří snaží presentovat ... p.s. my máme v práci kafe "zadarmo" - ale musíme si ho uvařit
Tiskni
Sdílej: