Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tohle mi dorazilo emailem - Možná řetězový email, nebo rozesílané z čirého nadšení, vlastně ani nevím :)
Tak či onak, rád bych věděl, zda je ta účtenka pravá. Pokud ano, tak takovou restauraci rád navštívím.
Tiskni
Sdílej:
A) platy ve státní správě bych nikomu nepřál.
B) Jedná se o Eurest, když chodím dávat krev, tak v něm máme občerstvení - kvalita dobrá, cena normální.
C) Mam dojem, že tam není uvedeno, pro koho to je = zda to jsou standardní ceny a ne něco jako "pro V.I.P."
Dyť jo, tady vidíte, kolik se zaplatí u pokladny, ale ne to, co je na výplatní pásce nebo ve smlouvě.
Ach jo.
... Takto se stát stará o své zaměstnance (za naše peníze).no, pěkný ... a teď si zjisti, kolik stojí jídlo třeba zaměstnance krajského úřadu v Jihlavě, jakej plat (a na jakej úvazek) má starosta obce o 100 obyvatelích, a jestli má baba sedící na sociálce a denně stresovaná dohady s cikány o dávky nárok na dovolenou v nějakým hotýlku ve Špindlu, co tam maj poslanci za 60 Kč/noc či kolik ... a když ti to bude málo, tak si zjisti, jak si žijou učitelé - to jsou taky státní zaměstnanci ...
Ale no jo, všem se přidat stejně nemůže, někteří řvou více a jiní méně, někdo má ostřejší lokty teď a někdo potom.
Přesto soudím, že prudit se musí.
Kompenzovat nízké platy tímto způsobem je příšerné zvěrstvo.o kompenzaci platů mluvil kolega Valoun ... případ, který jsem výše popisoval já, je zcela regulérní příspěvek na stravné; ať už je to případ "levného" MPO, které má vlastní jídelnu, jíž se zbytek ceny doplácí přímo, nebo zmíněného krajského úřadu, který dotuje stravenky (stejně jako třeba naše firma)
Raději zvýšit platy a zvednout ceny na úroveň těch tržních.to nelze vždy aplikovat - ta cena "dotovaného" jídla zmíněného výše už je tržní cena, a příklad kdy to technicky nejde viz příspěvek kolegy tezkatlipoka
Učitelé nejsou státní zaměstnanci (byť jsou na základních a středních školách placeni podle tarifů a většina peněz jde ze státního rozpočtu).hm ... nevím, jak je jejich zaměstnanecký vztah právně definován, nicméně jestliže výše jejich platu je řízena státem a stát na něj dává peníze(*), pak je to z hlediska toho co řešíme totéž (nicméně děkuji za upozornění) (*) mluvím pochopitelně o státních školách, přičemž možnost některých VŠ vydělat si prací pro firmy považuju za zanedbatelnou
Ale není tu žádná souvislost s tím, co tu řešíme.ale je; je to doplnění poněkud jednostranného obrázku, který se tu někteří snaží presentovat ... p.s. my máme v práci kafe "zadarmo" - ale musíme si ho uvařit