Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Jaký operační systém používají zrakově postižení? Windows.mno, když jsem onehdy náhodou zahlíd v televizi monitor počítače, na který připojovali jakési zařízení na vyťukávání brailova písma do prstu, měl jsem pocit, že to vypadá jako Jablíčko ...
Normální člověk nepotřebuje prohlášení o přístupnosti.mno, on nějaké prohlášení nepotřebuje ani ten postiženej
ve Fx 1.5 Alt+1 přepne nejenom jako klávesobou zkratku na daný odkaz, ale že se současně vybere i první otebřený tabkdyž jsem si rejpal do Firefoxu, ještě jsem tvůj komentář nečetl a netušil, že se to chová až tak debilně ... moje škodolibost vůči uživatelům (resp. věřícím ovečkám, jak by mohl říct JXP) FF plesá radostí
... myslenka XHTML (oddeleni vzhledu od semantiky) me docela zaujala a uvazuji, ze ho radeji budu pouzivat misto HTML.ehm, nic proti, ale tato myšlenka jest podstatně starší než XHTML, schválně se podívejte, kolik "deprecated" věcí týkajících se vizuálních stránky dokumentu je v HTML 4 a jak se tam prosazuje používání CSS ... jinak XHTML používám ... a proč si myslím, že je to paskvil (současná verze)? - mno, protože je to jen na půli cesty, není nijak inovativní, prostě jenom k HTML přidá XML hlavičku a vynutí striktnější pravidla pro zápis tagů (která stejně už každý slušný webmaster používal - uzavírání tagů, uvozovkování parametrů atp.)
no, nejsem příznivcem různých "emancipačních" kravin, nicméně formulace "Komikova sestra, která tam dělá kuchaře" mi fakt trhá oči ... ona tam ta Komikova sestra vaří v převlečení za chlapa?To se moc nevylučuje, neboť takto je to z feministického hlediska v pořádku (no, doufám)
Pro hodnoty atributů značkovací jazyka .. atd.
Jinak, stranky me prijdou celkem vkusny a prehledny.
No kdybych se chtel dostat na prvni misto na nejakou frazi, tak bych ji na tom webu alespon jednou umistil ;)no ... tuhle jsem dostal odkaz na jeden web kvůli písničce Stewball, tak jsem ji tam marně hledal, tak jsem nakonec použil google s parametrem "site", tož mi to tam ve výsledcích něco vypsalo, klikl jsem na archiv a - a) ten text, co to napsalo pod titulkem výsledku vůbec v té "archivní" verzi nebyl (kde se teda proboha vzal ve výpisu výsledků???) b) nahoře to vypsalo poznámku "tento text se vyskytuje pouze v odkazech na tuto stránku" ... takže google bomb evidentně stále fungují, a pro normální hledání je tato "super featura" spíše k zlosti
Tiskni
Sdílej: