Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Jaký operační systém používají zrakově postižení? Windows.mno, když jsem onehdy náhodou zahlíd v televizi monitor počítače, na který připojovali jakési zařízení na vyťukávání brailova písma do prstu, měl jsem pocit, že to vypadá jako Jablíčko ...
Normální člověk nepotřebuje prohlášení o přístupnosti.mno, on nějaké prohlášení nepotřebuje ani ten postiženej
ve Fx 1.5 Alt+1 přepne nejenom jako klávesobou zkratku na daný odkaz, ale že se současně vybere i první otebřený tabkdyž jsem si rejpal do Firefoxu, ještě jsem tvůj komentář nečetl a netušil, že se to chová až tak debilně ... moje škodolibost vůči uživatelům (resp. věřícím ovečkám, jak by mohl říct JXP) FF plesá radostí
... myslenka XHTML (oddeleni vzhledu od semantiky) me docela zaujala a uvazuji, ze ho radeji budu pouzivat misto HTML.ehm, nic proti, ale tato myšlenka jest podstatně starší než XHTML, schválně se podívejte, kolik "deprecated" věcí týkajících se vizuálních stránky dokumentu je v HTML 4 a jak se tam prosazuje používání CSS ... jinak XHTML používám ... a proč si myslím, že je to paskvil (současná verze)? - mno, protože je to jen na půli cesty, není nijak inovativní, prostě jenom k HTML přidá XML hlavičku a vynutí striktnější pravidla pro zápis tagů (která stejně už každý slušný webmaster používal - uzavírání tagů, uvozovkování parametrů atp.)
no, nejsem příznivcem různých "emancipačních" kravin, nicméně formulace "Komikova sestra, která tam dělá kuchaře" mi fakt trhá oči ... ona tam ta Komikova sestra vaří v převlečení za chlapa?To se moc nevylučuje, neboť takto je to z feministického hlediska v pořádku (no, doufám)
Pro hodnoty atributů značkovací jazyka .. atd.
Jinak, stranky me prijdou celkem vkusny a prehledny.
No kdybych se chtel dostat na prvni misto na nejakou frazi, tak bych ji na tom webu alespon jednou umistil ;)no ... tuhle jsem dostal odkaz na jeden web kvůli písničce Stewball, tak jsem ji tam marně hledal, tak jsem nakonec použil google s parametrem "site", tož mi to tam ve výsledcích něco vypsalo, klikl jsem na archiv a - a) ten text, co to napsalo pod titulkem výsledku vůbec v té "archivní" verzi nebyl (kde se teda proboha vzal ve výpisu výsledků???) b) nahoře to vypsalo poznámku "tento text se vyskytuje pouze v odkazech na tuto stránku" ... takže google bomb evidentně stále fungují, a pro normální hledání je tato "super featura" spíše k zlosti
Tiskni
Sdílej: