Správcovský tým repozitáře F-Droid pro Android sdílí doporučení, jak řešit žádosti o odstranění nelegálního obsahu. Základem je mít nastavené formální procesy, vyhrazenou e-mailovou adresu a být transparentní. Zdůrazňují také důležitost volby jurisdikce (F-Droid je v Nizozemsku).
Byly publikovány informace o další zranitelnosti v procesorech. Nejnovější zranitelnost byla pojmenována VMScape (CVE-2025-40300, GitHub) a v upstream Linuxech je již opravena. Jedná se o variantu Spectre. KVM host může číst data z uživatelského prostoru hypervizoru, např. QEMU.
V červenci loňského roku organizace Apache Software Foundation (ASF) oznámila, že se částečně přestane dopouštět kulturní apropriace a změní své logo. Dnes bylo nové logo představeno. "Indiánské pírko" bylo nahrazeno dubovým listem a text Apache Software Foundation zkratkou ASF. Slovo Apache se bude "zatím" dál používat. Oficiální název organizace zůstává Apache Software Foundation, stejně jako názvy projektů, například Apache HTTP Server.
Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.
Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.
Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.
Ono jde ledacos, problemem vetsiny lidi je to, ze se moc nesnazi...A nejvic je to videt na nezamestnanosti v CR. Moc rad bych vedel, kolik procent z tech nezamestnanych je na tom tak jak je proto, ze opravdu nemuzou pracovat, nebo proste zadnou praci najit nemuzou........
Ale spravedlnost je to posledni, co CSSD a jeji volice zajima.Nemyslite, ze tohle je prilisna generalizace? Ze nadavate na politiku nejake strany, budiz, je to Vas nazor, ale nadavat bez argumentu jejim volicum, to je silne kafe, nehlede na to, ze s podobnou logikou lze i o Vasi oblibene strane a jejich volicich rict, ze pro ne jsou nektere veci to posledni, co je zajima.
Co je nesprávného na tom platit za různě kvalitní bydlení různou cenu?Tak dobře, zkusíme to polopaticky, abys to měl jednodušší pro pochopení. Soused naproti je soused v protějším bytě. To znamená člověk, který bydlí ve stejném domě, ve stejně kvalitním bytě, jenom naproti v jiných dveřích.
Co je nezdůvodnitelného a protiústavního na obyčejném dodržování nájemní smlouvy, na kterou předtím svobodně přistoupily obě strany?To samozřejmě není pravda. Strana majitel domu nepřistoupila na regulované nájemné, straně majiteli domu bylo regulované nájemné přikázáno státem jako přechodné opatření, než lidi začnou vydělávat dost na to, aby mohli zaplatit tržní nájem. Přechodné opatření trvá patnáct let, dvakrát bylo zakázáno ústavním soudem a po žalobě ve Strassburgu to opět budeme platit všichni.
Rozhodně nevěřím řečem že do KSČ někdo vstupoval proto že musel...Jak by na tebe působil něco jako: "Tak soudruhu, ty máš nějaký ty flíčky v kádrovým posudku, teď se ti děti chystají na vysokou... no,... nevím, nevím." A když je ti pak "nenápadně" naznačeno, že vstup do strany by šanci tvých dětí na studium mohl nějak vylepšit, tak uděláš leccos. A nebo když uděláš zkoušku na CSc a pak ti řeknou, že dokud nebudeš ve straně, tak ten titul nedostaneš. Spousta lidí by do KSČ nevstoupila, kdyby nemuseli, tomu věř.
první vláda, která mi (navzdory obvyklým liberálním kecům pseudopravicové partičky zlodějů z ODS) opravdu snížila daněTo slůvko „navzdory“ má znamenat, že ODS se vytrvale snaží daně zvyšovat a ČSSD se i navzdory těmto snahám podařilo daně snížit? Jestli ano, šlo by to nějak konkrétně doložit – marně po něčem takovém pátram v paměti…
Není problém VK, že si ostatní myslí, že to tak bude hned zítra. Mimochodem, teď je plat někde kolem 19tis kč*. Takže budeme stále říkat, že VK lhal a to i v době, kdy plat bude přes 20. Ok?
*) Po pouhých 15 letech od jeho zkresleného výroku. A bez všech reforem. V zemi, kde je morálka a pracovní návyky na dně po 50 letech diktatury (Třetí říše, pak KSČ).Nemyslel lékaře na Slovensku ?
takze ten 'chudas' muze klidne vykourit dvacet cigaret denne a zaplati na svem pojisteni mene, nez ten kdo o sve zdravi dba a pritom vice vydela (odvede)Ale tohle prece neresi ani ODS, ona snizi zdravotni vsem, a ten nepomer zustava, zase nic neresi, jen pindaji, problem a nespravedlnost zustava.
Kdyz chces spravedlnostSpravedlnost neexistuje, leda by byli vysichni lidi uplne ale uplne stejni.
Stejnej system jako s BibliNenavazej se do Bible jo? Nemuzu za to ze si tak omezenej a nechapes moudrost Bible.
vetsina pravicaku voli ODS, protoze ta o sobe tvrdi ze je pravicovaJsem si jist ze volici ODS maji i mnohem lepsi a zavaznejsi duvody. To nemuzes takle rict, tak jednoduche to neni.
pravicak, kterej si nikdy nic od nich neprecetlJak to vubec mouzes rict? Ty si vazne myslis ze si nikdy nic od nich neprecetl? Vzdyt to je nesmysl!
Tiskni
Sdílej: