Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Společnost Limewire stojící za vývojem stejnojmenného open source programu pro sdílení souborů nyní stojí před soudem. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby nahrávací společnosti nechtěly 75 bilionů dolarů odškodného. Pro představu, HDP Spojených států je "jen" 14,8 bilionu dolarů, HDP celého světa pak "jen" 58,1 bilionu dolarů. Obžalovaní se hájí tím, že tolik peněz si nahrávací společnosti nevydělaly od vynálezu gramofonu v roce 1877. Navíc, podle odhadu, toto odpovídá množství peněz na celé zeměkouli.
Tiskni
Sdílej:
PS2: No, nicmene pravnik na tom bude vzdycky lip nez postizeny. Proti tomu zadna. Staci pak mit dostatecne kaceni zaludek. :-/Ne vždy, ty právnící, co si dovolili hájit porušování autorských práv, už taky párkrát dostali po tlamě...
V krátké škále používané např. v angličtině se jako trillion označuje číslo 10^12, které se v češtině nazývá bilion.