Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
IMHO Anand taky nebyl dokonalej, ty jeho pozdní léta jsem to dost četl a nejvíc si pamatuju podivný recenze notebooků, pod kterýma byl přímo podepsanej.
Člověk četl review tehdejších nejkvalitnějších notebooků s Windows a věci jako displej, parametry, věci co měly inovativní, lepší nebo unikátní byly tak jen tak nějak odmávaný bez nějakýho většího pozastavení a místo toho všude zmínky o Macbook, Macbook, Macbook Pro, pomalu nejčastější slovo v článku :)
Přišlo mi to hodně přes čáru a neprofesionální, protože to nebylo tak, že by tam to srovnání s Applem bylo tehdy, když by bylo na místo, on ho tam rval nasilo. Přišlo mi to jako subliminálka, když to četl někdo neznalej problematiky, tak z toho dostával message že "tyvole proč tohle vůbec čteš, tyhle značky přece nikoho nezajímaj, jediná důležitá věc je apple".
Když pak Anand odešel rovnou do trafiky v Apple, tak to dávalo "smysl". Takovýhle interpretace který předpokládají nekalý pozadí nemám moc rád, ale přišlo mi to tak - na jeho obranu se dá říct, že nemusel být vůbec prodejnej, mohl být prostě fanoušek za kormidlem, takže to dělal s pocitem, že to kopání za (ex)Jobse je vlastně správná věc. Ale to zase byl profesionální kiks při dosahu a jménu, jaký AnandTech tehdy měl.
Well, we've known it was coming for quite a while. We knew it would be a many-core CPU architecture well suited to graphics. And with as much information as we were given, when we sat down to look at what we had we felt like we still didn't know anything about Larrabee. Piles of data and information, insight into how a software render would fit on top of the underlying architecture... it has left us with the feeling that all this is a really cool idea with great potential, but we just don't have any idea what or how well it will do when it finally hits. ...
Tiskni
Sdílej: