V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
a telefon mám na telefonování v krizových situacíchTakže není permanentně offline, ne? (proč máš potom smartphone s Androidem?)
Takže není permanentně offline, ne?
Co když krizová situace ještě nenastala?
(proč máš potom smartphone s Androidem?)
Protože za budík zatím nemám náhradu a děsí mě kvalita dumbphonů – experimentovat se mi nechce.
Koupil jsi si telefon, který umožňuje přístup na net, zastat lehké focení, navigovat s aktuálním dopravním infem, vyhledávat spoje, vyřizovat maily, poslech hudby a spousty radií apod.To jsem si myslel taky. Pak jsem zjistil, že to neustále komunikuje s velkým bratrem, pak mi tam FSF našlo backdoor a pak se v tom objevily dva zerodaye zneužitelné pouhým posláním MMSky a výrobce se rozhodl, že je neopraví, a současně neexistuje workaround, protože systém neumí nastavit jinou aplikaci na handlování MMS. Takže tam má roota každé script-kiddie, které si stáhne Stagefright a zjistí si moje telefonní číslo, tedy by takové kiddie mělo i ty mé fotky, maily, logy z navigace a vzhledem k tomu, že to nemá hardwarově odpojitelný mikrofon a vevnitř je to tak nahňahňané, že se do toho bojím pájet, tak i ambient sound. K čemu je takový telefon?
To, že si koupíš nějaký telefon bez supportu je tvůj problém.A jak se koupí telefon se supportem? Půjdu do Samsungu, vypláznu sto mega, a budu mít support?
A pokud si ho teda koupíš a neřešíš to vlastní silou - alternativníma romkama, tak opět nevím, na co si stěžuješ?Nejde (bloby).
Opravdu? Podle tohodle se nezdá, že by nešlo.Tak třeba z toho posledního:
What does not work: wifi, GSM, Bugs in QWERTY hardware key layout„Podporu“ od XDA-Developers jsem nepochopil. Většinou funguje tak, že se z nějakého Rapidshare stáhne binárka bez zdrojáků a dokumentace a někam se plácne. Ne, takhle by prostě systém vypadat neměl.
Tak třeba z toho posledního:Nečetl jsem detaily, ale s trochou (no... trochou víc) snahy by se to jistě i s bloby zprovoznit dalo. Portovat kernel není sranda, ale dá se to. Otázka je, jestli to za takovou snahu stojí...What does not work: wifi, GSM, Bugs in QWERTY hardware key layout
„Podporu“ od XDA-Developers jsem nepochopil. Většinou funguje tak, že se z nějakého Rapidshare stáhne binárka bez zdrojáků a dokumentace a někam se plácne. Ne, takhle by prostě systém vypadat neměl.Platí víceméně pravidlo, že pro smartphony s širokou podporou komunity na XDA nevznikají jen no-name anonymní ROMky s potenciálním malware, ale i neoficiální porty velkých projektů jako CM (a další) s veřejně dostupnými zdrojáky. Rozhodně nenabádám k tomu instalovat kdejaký image bez dostupných zdrojáků.
Mě by spíš zajímalo k čemu to lidem je, když je to maximálně jen vystraší protože zjistí že jejich android je děravý jak cedník a aktualizace nikde neboť výrobce na takovou povinnost pěkně z výšky s*re, poněvadž peníze už za zařízení dostal.
Každého uživatele by mělo zajímat, zda má jeho mobilní telefon s Androidem...
A co uživatelé, co telefon s Androidem nemají?
Tiskni
Sdílej: