Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na tuhle otázku by ti mohl odpovědět Tůma, který pro ně 7 let pracoval a vypařil se těsně předtím, než to prasklo.
Má sice poněkud pokřivený pohled na svět, protože práci pro firmu, která tehdy očividně žila z výpalného a prodeje klientských dat, považuje za hodnotnější, než je ta, co jsem za stejné období odvedl pro jeho alma mater. Ale třeba se nemá zač stydět a pochlubí se stejně jako já, tím co zajímavého pro obecné blaho v téhle firmě dělal.
Na otázky spjaté s Avastem jsem tady již odpovídal.
Co se tvého mindráku, že tvé živobytí platí ostatní ze svých daní týče, tak mohu jenom znovu zopakovat tu stále nezodpovězenou otázku: když s tím máš takový problém, tak proč se posledních 20 let necháváš zaměstnávat výhradně tím státem?
Společnost Avast se sídlem v Britániisouhlasis s tim? vis kde sidli skutecna matka?
Dneska už to samozřejmě není Avast a sídlí v USAAle, kdeze
Predpokladam ze do jadra samotneho programu si pristup nemel z pohledu viditelneho kodu.
Do jádra Avastu jsem přístup měl a dělal jsem tam i pár změn pro naše platformy, ale v jádře se v tomto ohledu neděje nic zajímavého. Jasně, sbírají se tam veškerá uživatelská data (soubory) i metadata (např. URL), ale to dnes dělá každý AV. Zajímavé to začíná být až v interních systémech, co se s těmi daty děje dál...
Ale, kdezejen to tak ma vypadat.
Ty budeš, předpokládám, ten anonym (anonymních exotů je tady v poslední době tolik, že není v lidských silách si je pamatovat jednotlivě), co nás sem chodí přesvědčovat, že celý svět patří Němcům, že? Tak povídej, rád si poslechnu historku, jak celý Nasdaq je jedna velká konspirace a odhalil to zrovna anonym z AbcLinuxu...
Koukám, že ti stále nedochází, že si můžeme dovolit si tě živit jenom proto, že jsme celkem bohatý stát (s nezanedbatelnými příjmy z automotive). Až tady skončí automotive, tak první státní zaměstnanci co skončí s ním budou právě takoví Kapicové, co mají všechno na háku a pro fungování státu jsou zcela postradatelní. Kde si asi myslíš, že bude ČVUT škrtat jako první, až jí stát sníží peníze na platy na polovinu?!
Tvůj osud je tak s automotive v ČR svázán mnohem víc než ten můj - já případně půjdu dělat (jako už několikrát) jinam, ale ty, zaměstnatelný pouze státem, jiný stát mít nebudeš...
Zrovna minulé pondělí v sauně kámoš vyprávěl, jak se známého ze Škodovka ptal, jak se chystá na budoucnost. Dotyčný nechápavě hleděl, proč by se zrovna on, zaměstnanec vlajkové lodi ČR měl obávat o práci. A ejhle, jaká nenápadná informace vyskočila zrovna včera.
A teď se vracím z OV, kde konečně odešla do kopru vlajková loď Zemanovy vlády, dnes zvaná Liberty. Jejíž krach odvrátil tehdy tím že ji prodal hindusákovi, který z ní za následujících 15 let odsál odhadem 50 miliard, které místo toho, aby mohly být využity na restrukturalizaci regionu odtekly ven z republiky. A tak ten chcípák, který se ke své botě dnes nechce hlásit umožnil, aby se místo jednoho molochu dostaly do problémů i další firmy kterým dluží.
A ejhle, jaká nenápadná informace vyskočila zrovna včera.A znas ty investory ktery v cine rozbehly vyrobu? Nejsi sam, kdo nema sajnu ze cinani to nejsou ale ma to dobre alibi ze auta muzou smerovat do sankcionovanych zemi.
Máš hodně zkreslené představy co studenti a doktorandi můžou. Zastydnul jsi v době dávno minulé. Víš houby o tom co je kvalifikovaná práce a ta tvoje nadutost si přímo koleduje o ponížení. Jo tenkrát, když jsem nastoupil, v tom roce 2008 na škole skutečně byl hrozný hegeš, kdy mi nikdo nebyl schopen ani říct co kde běží. Na tu práci nebylo žádné výběrko, kde by stála fronta prácechtivých zájemců. Byl jsem osloven. Měl jsem týden na rozmyšlenou. A jenom díky tomu, že mě nasral podobný dutohlav jako jsi ty, jsem ji vzal. Původně jen na rok. Vůbec jsem nepočítal s tím, že ji budu dělat přes 15 let, aniž by se mi omrzela.
Jsem realista a orientace na automobilový průmysl, která v ČR hraničí až s fetišismem, mne nedojímá. Krom toho považuji elektromobily za úkrok stranou, který má pozitivum pouze v tom, že vede ke zlepšení dílčích technologií. A také si nemyslím, že by číňané byli tak hloupí, aby totálně nabourali kupní sílu evropanů, takže dojde jen k tomu, že se přelijou pracovní síly do jiných oborů. A jak známo, kdo dřív přijde, ten dřív mele.
Evropští absolventi technických škol mají proti číňanům velkou výhodu. Mnohem menší konkurenci, takže mají vyšší šanci svoje nápady prosadit. Ne všechny se ujmou, ale svoji šanci dostanou.
Tak rekordmanem rozhodně nejsem. Jsou zde takoví co tu před mnoha lety nastoupili jako studenti. A kdyby to bylo jen o oprašování kompů, jak si myslí Tůma, už bych dávno dělal jinde.
Na úřadě jsem byl na den přesně 5 let. První dva roky jsem se chodil ptát a pak už se chodili ptát mne. Někomu by to možná lichotilo, ale s každým problémem jsem se musel poprat sám. Mám rád kolem sebe lidi, co mne motivují a inspirují, s nimiž se mohu poradit, když s něčím nemohu hnout. A těší mne, když jim to mohu oplatit. A výhodou práce na VŠ je, že takových je tam na čtvereční metr více než kde jinde.
vinik krici "jini jsou jeste horsi", lol
Sorry, meleš kokotiny. Jednak se necítím jako nějaký viník. A rozhodně jsem o nich nenapsal, že by měli být horší. Jenom to, že jsou tu služebně déle nežli já.
Ty jsi v Ostravě asi nikdy nebyl, viď?
Jinak pokud jde o tvou katastrofickou vizi. V mnoha ohledech s tebou souhlasím, a cenu svojí práce také znám. Za slovem hodnota ale nejsou jenom peníze.
Tiskni
Sdílej: