Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
každý plugin do IDE přináší jen část funkcionality, případně za cenu složitého GUI.Tu cast funkcionality, kterou clovek pouziva casto. Ten zbytek nema vubec smysl, aby tam byl, kdyz se pouziva obcas. A predstava, ze budu kvuli kazde VCS akci prepinat z Eclipse do konzole a zpet, je silena. Produktivita se rovna nule. Prochazeni historie a diffy v konzoli bez jakekoliv navaznosti na IDE?
--keep-index
může jednotlivé patche vyzkoušet samostatně ještě před commitem, což je krása.
Složitější věci zatím moc nechápu, ale to přijde časem. Git je investice, podobně jako třeba Vim nebo ostatně celý Unix. Je možné, že ovládání vypadá zpočátku divně, ale teď už mi přijde naprosto přirozené.
git rm --cached
, git diff --cached
) se myslí to samé Mercurial si vybrali v Sunu a používá ho i Mozilla. Takže je to dobrá volba, asi lepší než BZR.To jako proto, ze to pouziva Sun a Mozilla? Bazaar zase pouziva treba MySQL a GNOME.
Mercurial si vybrali v Sunu a používá ho i Mozilla. Takže je to dobrá volba, asi lepší než BZR. Dle mé zkušenosti nemá cenu git používat jinak než z příkazové řádky. Ta je neskutečně mocná a velmi pohodlná, každý plugin do IDE přináší jen část funkcionality, případně za cenu složitého GUI.Asi lepší? Co je to za argumentaci? Bazaar zase používá Canonical a spoustu dalších projektů. Jinak pěkné srovnání je na wikině Bazaaru. Součástí Bazaaru je i GUI.
Na druhou stranu... jaka je absolutni killer feature DVCS pro one man show projekty, kdy autor pracuje s pocitacem, ktery je prakticky neustale v siti a tedy se nevyskytuji situace, kdy by si potreboval changesety commitovat "do supliku"?Tak třeba s DCVS se můžeš rozhodnout si projekt přetáhnout na notebook a v klidu si na něm pracovat kdekoli bez připojení k síti a posléze si změny přetáhnout zpět. Nicméně to je jen důsledek té pravé zabijácké vlastnosti - DCVS nerozlišují mezi serverovou a klientskou částí stromu, takže otázka nezní proč DCVS, ale proč proboha CCVS?
--launcher.XXMaxPermSize 350m -vmargs -Dosgi.requiredJavaVersion=1.5 -Xms200m -Xmx600mAle mame cely Eclipse vcetne birt, Optim a infosphere pluginu. Eclipse je Galieo (tam se jazz musi doinstalovat rucne podle navodu - instalak to neumi). build engine ma mit svuj workspace - aspon to tak doporucuji v dokumentaci. Jak udelat vetev? proste si to vyexportujte jako dalsi eclipse projekt.
build engine ma mit svuj workspace - aspon to tak doporucuji v dokumentaci.K tomu jsem casem taky dosel, no
Jak udelat vetev? proste si to vyexportujte jako dalsi eclipse projekt.Coz je ovsem naprosto silene. V SVN proste udelam v repository vetev a pak kdyz chci, switchnu si dany projekt do jakekoliv z vetvi ci zpet. A predpokladam, ze i DVCS jako Hg ci Git to maji podobne... Delat kvuli tomu dalsi projekt je psycho.
Tiskni
Sdílej: