Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Ethernet and WiFi are not built in, but the device is compatible with several WiFi SDIO cards, including the Spectec SDW-821 and SDW-823, says Qi Hardware.čiže wifi sa dá pridať.
Takto to vypadá levně a hnusně.Ve skutečnosti vypadá o dost líp než na fotografiích. Displej je v mezích únosnosti, běžně to používám (pokud se to tak dá říct po týdnou hraní si s tím
pěkný, akorát ten displej mohl být o palec větší s větším rozlišením,Prý nemohl - chtěli tam dát větší displej (tedy s menšími okraji), ale cenově to mělo vycházet hodně nepříznivě
alespoň že to má usb, do toho by se dala dát wifi a je to :)Nedala, je tam jen usb client.
Nedala, je tam jen usb client.Dobře, rozlišení displaye beru, ale tohle je hodně omezující věc... Jinak zajímavé zařízení, ale celkem si to začíná volat po řešení na podobném principu, jako je MS One Note (synchronizace s takovým poznámkovým bločkem v solidní sešitové aplikaci)
Nedala, je tam jen usb client.A to je proboha co? Konektor na nabijeni mobilu? S normalnim USB portem by to stalo o dolar vic? At se uz vsichni tihle vyrobci fakt jdou vycpat. To mi pripomina produkty firmy Synology, kde u NAS v cene 1000 USD maji tisice lidi problem s vadnym SATA kabelem. Hlavne ze "usetrili" $0.10 a ted posilaji po celem svete nahradni SATA kabely.
The Ben NanoNote also offers a mini-USB host port...a později toto
...and the device can also boot over USB.
The Ben NanoNote also offers a mini-USB host port...To se několikrát probíralo v konferenci na qi-hardware.com, kde se k tomu vyjadřovali i autoři hardware. Host to není (bohužel), bude v další verzi. Zatím se to využívá k nabíjení a pro ethernet přes usb (což funguje bez problémů).
...and the device can also boot over USB.To je pravda, ale over USB neznamená automaticky "z USB disku".
chtěli tam dát větší displej (tedy s menšími okraji), ale cenově to mělo vycházet hodně nepříznivěCo je hodně nepříznivě
(do budoucna si nějaký ARM na testování stejně pořídímTak to se fakt koukni po necem jinem, v tomhle je MIPS
Co je hodně nepříznivěNevím. Jestli jsem to dobře pochopil (mají to někde na qi-hardware), tak šlo o to, že levné displeje (sériově vyráběné) mají velké okraje a větší displej (upravený tak, aby nezabíral kolem sebe moc místa) by se musel nechat udělat na zakázku, což při malém objemu výroby je hodně drahé (v násobku současné ceny celého přístroje). A tohle NanoNote je v podstatě malosériový výrobek nevelké firmy, takže je to nereálné (zatím se plánuje 1000 kusů, výhledově až 3000, a až potom to bude ziskové).? Jako pokud už dávám za zařízení 2000, tak 200 kaček za lepší displej bych fakt dal, a s radostí.
Tiskni
Sdílej: