Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Ethernet and WiFi are not built in, but the device is compatible with several WiFi SDIO cards, including the Spectec SDW-821 and SDW-823, says Qi Hardware.čiže wifi sa dá pridať.
Takto to vypadá levně a hnusně.Ve skutečnosti vypadá o dost líp než na fotografiích. Displej je v mezích únosnosti, běžně to používám (pokud se to tak dá říct po týdnou hraní si s tím
pěkný, akorát ten displej mohl být o palec větší s větším rozlišením,Prý nemohl - chtěli tam dát větší displej (tedy s menšími okraji), ale cenově to mělo vycházet hodně nepříznivě
alespoň že to má usb, do toho by se dala dát wifi a je to :)Nedala, je tam jen usb client.
Nedala, je tam jen usb client.Dobře, rozlišení displaye beru, ale tohle je hodně omezující věc... Jinak zajímavé zařízení, ale celkem si to začíná volat po řešení na podobném principu, jako je MS One Note (synchronizace s takovým poznámkovým bločkem v solidní sešitové aplikaci)
Nedala, je tam jen usb client.A to je proboha co? Konektor na nabijeni mobilu? S normalnim USB portem by to stalo o dolar vic? At se uz vsichni tihle vyrobci fakt jdou vycpat. To mi pripomina produkty firmy Synology, kde u NAS v cene 1000 USD maji tisice lidi problem s vadnym SATA kabelem. Hlavne ze "usetrili" $0.10 a ted posilaji po celem svete nahradni SATA kabely.
The Ben NanoNote also offers a mini-USB host port...a později toto
...and the device can also boot over USB.
The Ben NanoNote also offers a mini-USB host port...To se několikrát probíralo v konferenci na qi-hardware.com, kde se k tomu vyjadřovali i autoři hardware. Host to není (bohužel), bude v další verzi. Zatím se to využívá k nabíjení a pro ethernet přes usb (což funguje bez problémů).
...and the device can also boot over USB.To je pravda, ale over USB neznamená automaticky "z USB disku".
chtěli tam dát větší displej (tedy s menšími okraji), ale cenově to mělo vycházet hodně nepříznivěCo je hodně nepříznivě
(do budoucna si nějaký ARM na testování stejně pořídímTak to se fakt koukni po necem jinem, v tomhle je MIPS
Co je hodně nepříznivěNevím. Jestli jsem to dobře pochopil (mají to někde na qi-hardware), tak šlo o to, že levné displeje (sériově vyráběné) mají velké okraje a větší displej (upravený tak, aby nezabíral kolem sebe moc místa) by se musel nechat udělat na zakázku, což při malém objemu výroby je hodně drahé (v násobku současné ceny celého přístroje). A tohle NanoNote je v podstatě malosériový výrobek nevelké firmy, takže je to nereálné (zatím se plánuje 1000 kusů, výhledově až 3000, a až potom to bude ziskové).? Jako pokud už dávám za zařízení 2000, tak 200 kaček za lepší displej bych fakt dal, a s radostí.
Tiskni
Sdílej: