Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
jj, česká pošta zdražovala od 1.2.15 a raději se ani nedívám, kolik by vyšlo poslání třeba do SK, nemluvě o CN...
Kolem dvou stovek prioritně. Větší věci jsou obvykle kolem pětistovky. Nějaké další otázky?
To je přesně ono - proč kupovat sračky od místních, když si úplně stejnou sračku mohu koupit za zlomek ceny přímo od zdroje.A můžu si ji koupit třikrát a i tak to budu mít rychleji než čekat na místní reklamaci, předávat ji právníkům a řešit podobné sračky. Jen ten čas strávený tím má kolikrát vyšší cenu než ten výrobek.
To je přesně ono - proč kupovat sračky od místních, když si úplně stejnou sračku mohu koupit za zlomek ceny přímo od zdroje.Navíc mám zkušenost, že ty věci většinou bývají snadno rozebiratelné (na rozdíl od některých neopravitelných bazmeků co se prodávají tady) a tudíž i snadno opravitelné.
Obávám se, že reciprocita Hongkong post/China post vs. česká pošta bude dost nevyváženáMně chodí z Číny několik zásilek týdně, opačným směrem jsem nikdy neměl potřebu posílat.
No a to právě platí ti blázni co to kupují tady a protože je jich málo, musí mít holt vysokou cenu aby se to nám vyplatilo…
Tiskni
Sdílej: