Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
porad se snazim pochopit, od ceho se jako pocitani nejakych hashu snazi odvodit svoji hodnotu a k cemu je to dobre...
Krypto je spekulativní bublina vyhnaná nahoru pump-and-dumpem a protože reálnou hodnotu může v případě ztráty zájmu o něj úplně nulovou, tak taky může až na nulu spadnout.V případě naprosté ztráty zájmu bude mít nulovou hodnotu naprosto cokoliv, ať už jsou to peníze, cenné papíry, drahé kovy, nebo ropa. Hodnota je dána poptávkou a poptávka může mít mnoho různých příčin – viz Maslowova pyramida. Byla by ropa nadále tak hodnotná, kdyby se přestala používat jako palivo a surovina na výrobu plastů? Investování by – přinejmenším teoreticky – k té stabilitě mělo přispívat, protože zatímco jedni prodávají (čímž cena klesá), druzí nakupují (čímž cena roste). U Bitcoinu problém může být s distribucí – AFAIK drtivou většinu všech mincí v oběhu drží zlomek peněženek. Druhak samozřejmě to, že jsou tu nedořešené legislativní otázky a další. A to je IMHO to, čím se to nejvíc liší od běžné měny, která prošla staletími postupného vývoje. Jinak spekuluješ úplně stejně jako investor do Bitcoinu... Nebo nedržíš žádnou peněžní hotovost a všechny vydělané peníze okamžitě utrácíš za zásoby potravin, dlouhodobě předplacený nájem apod.?
Důvěru v ten státní a společenskej systém a jeho společnou a závaznou konvenci. A ta důvěra se rozhodně nerozplyne tak snadno jako v ty hashe, ať už se fanoušové snažej kasat jak chtějí.Heh. To říkáš, jak kdyby stát byl něco extra důvěryhodného, přitom jen za minulé století se důvěra rozplynula kolikrát? 5x? 1918, 1938, 1945, 1948, 1989 jen tak z hlavy a to jsem určitě vynechal. Tohle století je zatím stabilní, ale nevsadil bych si, že to tak zůstane.
Ještě teda s tím, že na rozdíl od akcie, která je v určitém smyslu krytá tou firmou, která ji vydala, jakožto určitým souborem majetku, kterej je často nenulovej,A taky často zápornej, protože spousta firem má Total debt to assets větší než 1, nehledě na to, že se ty aktiva často velice kreativně oceňují i ve světě podle IFRS.
Ono hlavně krypto"mince" nejsou peníze, ale neregulovanej cennej papír.Minimálně finančák je jiného názoru (jinak by to znamenalo, že z tři roky držených BTC není při prodeji potřeba platit daně, což by se jim asi nelíbilo).
to chapu. Co nechapu je, ze kdyz udelam prd, nikdo ho za $10k nekoupi. Proc teda kupiji *coiny, za kterymi "nic neni"? (hmotne statky, stat, banka, ...)
Ve skutecnosti zlato nema hodnotu - k cemu je? Ma dobrou elektrickou vodivost, delaji se z neho sperky, ale jinak je k hovnu.Pozor, taky reaguje jen s relativně málo látkami. Proto se z něj dělaly zlaté zuby a proto z něj můžou být naušnice. Taky to znamená, že jen tak nekoroduje. Afaik i dobře vyzařuje teplo. To není úplně k zahození.
ale jeji mnozstvi je take omezeneTo z definice kryptoměny nijak nevyplývá, množství mincí v oběhu nemusí být omezeno, nebo se může v čase měnit prostřednictvím různých principů. Dokonce si myslím, že druhá možnost, kdy se množství měny v oběhu mení PŘEDVÍDATELNĚ na základě FUNDAMENTÁLNÍCH ukazatelů výkonosti ekonomiky prostřednictvím nějakých smart kontraktů na blockchainu je ideální řešení všech problémů současný fiat měn i kryptoměn.
Tiskni
Sdílej: