Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Tak uvidíme , jsem na to docela zvědavej
Já se nemůžu dostat pod 35s, ale rychejší to asi nebude, protože celé bootování je naplno vytížený harddisk v notebooku, pochyuji že se to dá o moc vylepšit, možná lepší filesystem.
Už jím jen nahradit BIOS, že?
Kurnik, to je furt tunění bootování, ale že by vytunili trošku spotřebu u laptopů, do toho se jim asi buď moc nechce, nebo to je zatím příliš velký oříšek.
Takový boot jaký má Ubuntu doposud mi stačí, ale ta spotřeba, řízení větráčku, detekce teplotních čidel, podpora mmc karet, vyřešení kompatibility pulseaudia se systémem a programy.... tak to by mě nadchlo víc.
Nevím, třeba to není jejich "sekce" třeba to programuje někdo jiný, jen říkám že by mě to potěšilo víc než honění sekund při bootování. Být jima tak honím minuty na baterce.
Ale jinak jsem mooc rád, že ubuntu existuje, protože mi velmi vyhovuje a vpodstatě jsem s ním spokojen.
Nerozumis tomu.
To neni banda lidi, kde nekdo zarve: "tak, a ted budeme rychleji bootovat". Je to o tom, ze kazdy dela svoje baliky a ty aktualizuje ci vyviji.
No, a zatimco zrychleni bootu je reseni univerzalni vicemene pro vsechny masiny, tak rizeni spotreby je hodne zavisle na konkretnim stroji.
A pokud tvurce hw neotevre specifikace nejake veci, nebo kurvi acpi (a to je velmi casta vec), tim horsi to je. Kapis?
Kapiš.
Tak už se nezlob. Protože já to nemyslel zle. Docela pravidelně čtu zprávy na root a abclinuxu linuxexpress fora atd, takže jen tuším jak těžké to je pro vývojáře napsat "univerzální" ovladač zvláště pro acpi a grafiky, od výrobců, kteří se neobtěžovali vyjít linuxové komunitě vstříc a uvolnit datasheets jejich produktů či rovnou opensource ovladače.
Jen mě to trošku vzalo jak Mark Shutleworth řekl že chce z Jackalopeho udělat skvělý OS schopný rovnoměrně bojovat s WIndows7 (někde jsem to četl bohůžel nevím teď kde a nemohu to najít).
Chápu snahy o zvýšení rychlosti startu systému zejména s ohledem na snahu prosadit se na netboocích. Osobně jsem ale s rychlostí startu Ubuntu celkem spokojen. Pokud to bude rychlejší tak to bude samozřejmě prima. Doufám jen, že to nebude na úkor stability systému.
Tiskni
Sdílej: