Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Taky nevím, jaký podíl lidí ještě používá RSS.
A co by používali místo toho?
Narážel jsem na to "ještě" -- což zní, jako kdyby RSS dřív používali a teď přešli na něco jiného.
Já bohužel RSS čtečku teď taky téměř nepoužívám, protože to končilo tak, že jsem v ní měl spousty nových zpráv a nestíhal jsem to číst. Chyběl mi způsob, jak si v tom nastavit priority, najít to, co mě zajímá, nebo aspoň odfiltrovat to nepodstatné.
Jako formát je RSS (resp. Atom) dobrý, ale nedostatky vidím v těch čtečkách a následném zpracování těch dat.
To jsem dělal ještě před několika lety, ale zabíralo mně to hrozně času a taky jsem neměl jasný přehled co jsem už četl.
Přesně proto RSS nepoužívám: je stavové, vede k potřebě aspoň proletět skoro všechno, přičemž dnes je problém spíše přehlcení než nedostatek informací, navíc odebrání zdroje ze čtečky je de facto opt-out, zatímco návštěva webu napsáním URL je opt-in. Takže RSS ani nedoporučuji z terapeutických důvodů.
Dělejte jak myslíte, byl to jen podnět od čtenáře.
Upřímně: od jednoho čtenáře, takže by si to žádalo větší průzkum, a pak by to případně někdo musel aktivně změnit, což upřímně řečeno není úplně přímočaré.
Druhá věc je to, co jsem psal, a sice že zdejší zprávičky jsou koncipovány tak, aby se četl primárně rovnou jejich obsah, typicky mají toliko tři věty, takže celá situace je řešitelná přečtením prvních pár vět v náhledu.
Ruku na srdce. Kdyby nadpis byl věcnější, málokdo by chtěl zjistit, co to vlastně ten CAINE je.JJ, mě napadlo jestli ty stručné nadpisy nejsou záměr kvůli vyšším proklikům, ale asi ne, protože takhle stručné nadpisy jsou naopak nevýhodné kvůli SEO.
Tiskni
Sdílej: