Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Nepisal som o vydani ale o dostupnosti. Ked sa veci objavia na mirroroch su dostupne.Tedy, nelhal jsi, jen jsi vědomě mystifikoval?
Nepisal som o vydani ale o dostupnosti. Ked sa veci objavia na mirroroch su dostupne.Z toho mi vychází, že jsi neměl namysli vydání distra.
Ani nie. Dostupnost zdrojov a release notes povazujem za dostatocny znak vydania distra.Z toho mi zas vychází, že jsi měl namysli vydání distra. Co takhle přestat mlžit a normálně, jako chlap, napsat, jak jsi to celé myslel?
Z toho mi vychází, že jsi neměl namysli vydání distra.A říkal snad někde, že byl CentOS oficiálně vydán? Ne, neřekl. Nauč se číst.
Čemu nerozumíš na slově neměl?Z toho mi vychází, že jsi neměl namysli vydání distra.A říkal snad někde, že byl CentOS oficiálně vydán? Ne, neřekl. Nauč se číst.
Co takhle přestat mlžit a normálně, jako chlap, napsat, jak jsi to celé myslel?"CentOS 6.0 je dostupný na väčšine slovenských aj českých mirrorov" Kto chce taha a instaluje. Kto nechce, nemusi.
Jelikož mam v produkci RHEL stroje, tak se mi hodí používat CentOS pro získání jisté fundovanosti.
Kde symbol ,=` znamená ,slyšel jsem, že to spolu nějak souvisí a líbily se mi dvě vodorovné čárky pod sebou`. A CentOS 6 nepřináší žádné GNOMEKde nepřináší znamená co jako? Vy jste dva odborníci, jeden jako druhej.
Takze podla Wikipedie Fedora 12, 13 = Red Hat Enterprise Linux 6Odkaž prosím na místo ve Wikipedii, kde se tato chyba vyskytuje. Určitě stojí za to ji opravit.
Takze CentOS 6 prinasa zastarane GNOME, plne starych verzii aplikacii a to cele obalene nejakou tajomnou aurou misticna, oznacenou nalepkou "Stable", comu mozno zopar debilov uveri a zvysok sa bude rehotat a nainstaluje si nieco normalne...Když tomu nerozumíš, tak do toho nekecej :).
Šířeji: jsou aplikace, jejichž cena a užitná hodnota je značně vyšší, než cena licence RHELu. No a CentOS je na to zkoušení, které si na ostré věci nelajznete.
Jj, to obnáší i to, že až cca rok a půl po vyjití hardware na trh bývá teprve certifikován pro RHEL.
Jj, to obnáší i to, že až cca rok a půl po vyjití hardware na trh bývá teprve certifikován pro RHEL.A pro tvoji oblíbenou distribuci je certifikován za jak dlouho?
Ok, cca rok až rok a půl před RHELem.
Ok, tohle přesně znam pouze z doslechu. Red Hat má nějaký seznam certifikovaného železa od různých výrobců. Podle toho, co je na trhu i toho, co je v nabídce, se dá dohledat, jaký je v tom rozdíl, kdy co přišlo na trh. Dá se to poznat i v nejnovějším železu pro desktop a instalovatelnosti CentOSu na toto železo.
Neni certifikovaný. Xubuntu tam naběhne. Gentoo live dvd taky. A na spuštění CentOSu/RHELu jsem si musel drobet počkat. Aneb vybírat dobře server.
Informativní určitě ano.
Nějaké zpoždění tam je. Laického uživatele certifikát nezajímá,jen funkčnost.
Vim a souhlasim. Aneb taky koukam, proč se vlastně hádáme
suse je slackware-based
Toto tvrzení je sice formálně pravdivé v tom smyslu, že kdysi dávno se tehdejší S.u.S.E. Linux skutečně odvětvil ze Slackware, ale v kontextu dnešních verzí OpenSuSE bych ho označil za silně zavádějící.
Trochu tady mícháš ty -based. Ubuntu je opravdu debian-based, protože před vydáním Ubuntu se vezme Debian a v něm se nahradí Gnome a stovky aplikací. Zbytek (prý cca 2/3) je ale opravdový Debian.
Pro openSUSE a "slackware-based" toto ale vůbec neplatí. Nevezmou slackware a neupraví si ho pro své potřeby. Na Slackwaru začali před mnoha lety, ale dnes jsou to dvě zcela různé distribuce. Mandriva si také nebere nějaký RedHat Linux či Fedoru pro tvorbu své distribuce. Jen na ní před mnoha lety začali. A RHEL a Fedora. Oba jsou nástupci toho původního RedHat Linuxu, jen se jmenují jinak. Říct, že Fedora je "redhat-based" je jako říct, že Fedora je "fedora core-based". A RHEL je Fedora-based, protože při tvorbě RHELu se vezme Fedora a upraví se.
Ake to ma vyhody oproti beznym distram ako Ubuntu alebo openSUSE? Teda okrem mnozstva zastaraneho software...Jaké mají výhody oproti běžným distrám jako je CentOS?
Novsi, odladenejsi software. Aj ked termin "odladenost" a linux si vzajomne odporuju. Posraty W2K8 R2 server je sto krat lepsi. Ale je to zadarmo, tak v pohode :)Naštěstí nejsem (konspirační) teoretik jako ty, ale pohybuju se tak trochu i v praxi. A jediné, co z tvých příspěvků dokážu vyčíst je to, že jsi podle v tomto oboru mě úplně mimo.
IMHO... moj odladeny Windows 7 asi bude aj tak najlepsi.V tom se snad všichni shodneme, že je pro tebe nejlepší něco ve stylu Windows 7. Je na to dostatek reklam a je tu „cool“ efekt.
Myslim si vsak ze GNOME 2.28 je trochu stare, mohli dat 2.32 ktore opravilo vela veci. Ale ked odhliadnem od verzie desktopu alebo beznych aplikacii, myslim ze aj novsi kernel by taky server ocenil viac. Aspon taky stym 200 riadkovym patchom by asi neuskodil pri narocnych operiaciach.Já nevím, proč nějaký Gnome vůbec řešíš, sám jsi napsal, že ti nejvíc vyhovují Windows 7.
Že ja blbec ho furt rozbaluju...Přestaň ho blokovat, ušetříš rozbalování :). Blbců je tu víc, a mnozí přispívají bez registrace a dokonce pod měnícími se přezdívkami. Přečíst a... když máš náladu, reagovat, když nemáš, ignorovat :).
Ondreji.. ty si prvy co to tu uviedol na pravu mieru... co sa tyka nasadenia na desktop tak sa najde vela ludi ktory vzdycky cakaju kdey vyjde LTS verzia ubuntu nez aby kazdeho pol roka instalovali klasicke ubuntu.
až budou image na vpsFreeTo ještě existuje? :)
Pokud by nekoho zajimaly i poznamky k vydani krome prestrelek, tak jsou zde dokonce v cestine, diky p. Hrbaci.
http://wiki.centos.org/Manuals/ReleaseNotes/CentOS6.0/Czech
Tiskni
Sdílej: