Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Nečetl jsem tu smlouvu/podmínky, ale počítám, že tam budou nějaké záruky. Zatímco ten, kdo ti poskytuje „spousty gigabajtů zdarma nebo levně“ ti neposkytuje záruky vůbec žádné, případně jim ještě dáváš právo, aby si s tvými daty dělali, co chtějí.
7.4 Pokud by Poskytovatel z důvodů ležících prokazatelně na jeho straně nezajistil dostupnost služby dle odst. 4.4 těchto Obchodních podmínek po dobu delší než 2 kalendářní dny po sobě jdoucí, vzniká Uživateli právo na vrácení poměrné části ceny služby. … 8.1 Poskytovatel nahradí Uživateli škodu vzniklou porušením povinností převzatých sjednáním poskytování služby. Ve vztahu ke všem případným škodným událostem v průběhu jednoho kalendářního roku však nepřekročí celková výše případné náhrady škody cenu služby, kterou Uživatel uhradil za období 12 bezprostředně předcházejících měsíců ode dne vzniku škody.Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282405/OP+Bezpe%C4%8Dn%C3%A9+%C3%BAlo%C5%BEist%C4%9B_final.pdf/360d66c1-b6a2-46ec-a30d-be26112dce1f
aplikace pro ovϲení razítek.exe
Protože HSTS přece funguje až při druhé a další návštěvě stránkyHSTS Preload v kavárnách nefunguje?
Zase na druhou stranu tohle řešení nese nezaměnitelný rukopis přístupu k zabezpečení České pošty, jehož ústředním prvkem je CAPTCHA na každém přihlašovacím formuláři.Obávám se, že tohle je fenomén státní správy obecně - např. Tam dokonce bývala ReCaptcha, takže člověk při každém přihlašování (!) trénoval Selfish Ledgeru Skynet…
1) Web moje datovaschranka má HSTSNemá. Kdyby ho měl, nediskutujeme tu o tom, co se všem opakovaně zobrazuje na stránce zobrazené přes protokol HTTP. HSTS má www.mojedatovaschranka.cz, ale mojedatovaschranka.cz ne.
Služby Bezpečného úložiště si snadno objednáte na našem webu www.postaonline.cz/bezpecneuloziste.Ok, už se těším. Snadné objednání, co víc si přát!
Pokud ještě nemáte na webu Pošta Online svůj účet, jeho založení zvládnete během několika minut ve 3 snadných krocích.Uhm. Ok, no tak to už mám z jednoho snadného objednání tři snadné kroky. Skoro jak saň, jednu hlavu usekneš a tři další vyskáčou. Co bude dál?
Pro aktivaci služeb Bezpečného úložiště je nejprve nutné ověřit svůj účet pomocí Zákaznické karty České pošty.Uhh. Cože? Já nechci žádnou posranou zákaznickou kartu. Kdysi jsem jí měl, pak jsem se stěhoval a nešlo změnit adresu. Úřednice na poště vytáhla desky s návodem, který měl asi tak 500 stran a začala hledat. Nakonec našla, že v případě stěhování by karta měla být zrušena a zřízena znova. Tak jsme jí (po dalším hledání v návodu a asi 3/4 hodině) společně zrušili. Přišel mi i potvrzující email: „Vaše Zákaznická karta České pošty číslo 300118331107 byla zablokována, od této chvíle máte jistotu, že kartu již nebude nikdo používat.“ Pak jsem si samozřejmě chtěl zřídit novou, na nové adrese. Zkoušel jsem to dokonce opakovaně, ale vždycky mi přijde akorát email „Je nám líto, ale Vaši žádost o Zákaznickou kartu České pošty nebylo možné vyřídit. Obraťte se prosím na linku Centra zákaznických karet, kde Vám pomůžeme dát vše do pořádku.“ Moje tolerance k posraným zákaznickým kartám je tím vyčerpána. A teď si jí mám zřizovat kvůli pitomému cloudu?
Zákaznickou kartu obdržíte automaticky listovní zásilkou po založení účtu na Pošta Online.Jo, takže ta snadná a jednoduchá registrace „během několika minut“ zahrnuje 14 denní čekání na to až mi dojde zákaznická karta. Boží.
Bezpečné úložiště v datovém centru České pošty? V tom, které před 13 dny vyhořelo?Ne.
Backups: UnavailableTohle je backup. Pokud to chceš mít zálohované, tak si vyber prostě normální VPS.
Tiskni
Sdílej: