Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Proc tedy lidi pisi ty hanlive az nenavistne prispevky o bananovych republikach?Jaká závist? pokud někdo se chválí úspěchy nasazením tohoto software v těch uvedených republikách pak nevím jak to napsat jinak.- Estonsko a Kostarika (zavřu obě oči, no budiž), ale to, že běží někdy v Tanzanii na Faerských ostrovech, a že se uvažuje o nasazení v Albánii, Rwandě a Kongu. (ty země jsou stabilní? Albánie made in drogy a ty dvě velmi nestabilní africké země).
No minimálně mají už nějakou dobu občanky jako PKI karty (anebo nějakej jinej průkaz, detailně jsem to nezkoumal)A elektronické volby přes Internet.
Pokud se chceš prosadit ve velké zakázce, musíš mít buď známosti nebo dobré reference. A když nemáš ty známosti, musíš si reference vybudovat hezky postupně od menších zakázek. Například takové Estonsko už zní lépe než Tanzanie. Tak uvidíme dál.
Banánová republika je pejorativní termín pro malý, často latinskoamerický, karibský či africký stát, který je politicky nestabilní, závislý na omezeném zemědělství a je pod vládou malé, samozvolené, bohaté a korupční vlády.[1] Banánové republiky jsou také typické častým sklonem k revolucím a převratům.Kostarika sice je v této oblasti, ale složení její ekonomiky bylo v r. 2008 { zemědělství: 7.6%, průmysl: 29.1%, služby: 63.3% } a poslední převrat tam byl v r. 1953.
Tiskni
Sdílej: