Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
(alespoň pro mojí práci, která je trošku víc náročná než brouzdání po netu a používání terminálu)...Trololo. Mozna prave tim ze nepouzivas terminal tak je tvoje prace narocna. S pouzitim terminalu bys to mel hned...
ImageMagick, pov-ray
kdyby se chtělo, že?To se obrať na pány z Gnome. Veškerou dosavadní práci na tom, aby fungovalo aspoň něco udělali lidi z KDE, druhá strana absolutně nejeví zájem o jakoukoliv spolupráci a háže klacky pod nohy.
to prostě nezapadá do systému...Si kup Maca
GNOME tyto věci prostě fungují.To jo. [flejm]Gnomáci asi hodně přednáší ;).[/flame]
Že zrovna v Unity je těch možností nastavení přehršel...
Mimochodem Cinnamon bude nezávislý v tom smyslu, že bude mít vlastní verze všech komponent, ale pochybuju, že si je budou sami vyvíjet. Momentálně mají problém držet krok s GNOME, tak prostě třeba místo závislosti na GTK 3.8, budou mít vlastní verzi (nějaký cinnamon-GTK), která bude vycházet třeba z 3.6. V distribucích to nebude dělat bordel a oni si budou moct vyvíjet a přecházet na nové verze kompoment z GNOME vlastním tempem. Bití budou akorát uživatelé, kteří budou mít často v paměti dvě téměř identické knihovny.
A není problém v tom, že Cinnamon nepracuje s upstreamem a místo toho staví na několik měsíců staré práci gnome developerů tak, jak proniká do ubuntu?
Chtěl bych dodat, že mezi Gnome platformu přece nepatří pouze Gnome Shell a Nautilus, které Cinnamon nahrazuje.
Tiskni
Sdílej: