V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Ruby je slušný jazyk ... Python je takový průměrTohle me zajima. Pred cca osmi lety jsem resil prechod z Perlu na bud Python a nebo Ruby, a Python vyhral. Od te doby jsem nehledel zpet, Python3 mi vyhovuje a jaka je situace se soucasnym Ruby, ani nevim. Tedy jaka je tedy situace ted? Proc je Ruby lepsi? U frameworku moc nevim, stranky nedelam, jen obcas "vizualizuji" data, a na to pouzivam predevsim CherryPy.
"0" == False
ale mě tuhle totálně uzemnilo (a hlavně mojí aplikaci) že
empty("0") == True
Já vím, že je to zdokumentované, ale je to zdokumentované WTF...
Chyby se objevují všude a jsem si jist, že autoři RoR (obecně všech rožšířených frameworků) jich napáchají méně, než většina patlalů v PHP.To je sice hezká statistická domněnka, nejspíše i pravdivá, ale jediné, co z ní vyplývá je, že je PHP rozšířené.
Mé srdce sice bije pro Haskell ale odhalování chyb v důležitých částech opensource nástrojů jsem měl vždy za pozitivní událost.
Když se najde chyba, můžete začít nadávat a posmívat se a nebo se radovat, že to někdo odhalil, vyšetřil a zabezpečil.
Btw. haskell a ghc prekladac jsou genialni a taky na nich ted ujizdim. Co se tyce webovych frameworku, tak jsem si hral s Happstackem (nesnasim DSL proto ne Yesod) a dela se v tom snadno. Clovek ani nemusi komentovat kod a je hned zrejmy co dela. Jediny co mi chybi je vic knihoven pro podporu e-commerce jako jsou platebni systemy, implementace nakupniho kosiku, objednavkovy modul. Chtel jsem na tom postavit jednoduchy e-shop, ale nakonec jsem vymeknul a udelal nad Spree/RoR. Kazdopadne se k tomu hodlam vratit a pokud to nekdo neudela driv, tak to doladim a hodim na Hackage.
Tiskni
Sdílej: