Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
CVE-2009-1360 - týká se pouze IPv6, pokud váš poskytovatel vůbec IPv6 nenabízí, není co řešit
Toto je velmi zavádějící fráze. Můj poskytovatel IPv6 nenabízí, nicméně i přesto IPv6 denně používám. Navíc existuje spousta uživatelů, kteří mohou IPv6 používat zcela nevědomě. Příkladem jsou ti, kteří vlastní routery AirPort Extreme.
Nedokážu si představit, jak by mohl útočník zvenčí poslat IPv6 paket, když IPv6 poskytovatel nenabízí.O 6in4, 6to4 či AYIYA tunelech jste nikdy neslyšel?
V tom pripade vsak vas poskytovatel konektivity IPv6 poskytuje. Ale neni to vas ISP, ale ten, kdo drzi druhy konec toho tunelu.
Proste si chcete za kazdou cenu rypnout, ze?
Nedokážu si představit, jak by mohl útočník zvenčí poslat IPv6 paket, když IPv6 poskytovatel nenabízí.
Tak běžnou věc si nedokážete představit? Pak je možná načase, abyste si doplnil znalosti. Nápověda: 6to4. Jak už jsem psal, přestože můj poskytovatel IPv6 nenabízí, naprosto běžně IPv6 používám. Nikoliv pouze v lokální síti, ale také pro komunikaci v celém IPv6 Internetu. Můj server tedy zcela samozřejmě nabízí všechny své služby (také) přes IPv6. Všechny notebooky v mé lokální síti mají (samozřejmě) veřejné IPv6 adresy. Tedy každý z nich by potenciálně mohl být ohrožený, pokud bych neměl správně nastavený firewall. (Nicméně správností nastavení svého firewallu si nikdo nemůže být 100% jist.)
S tímhle už souhlasím.
Faktem zůstává, že spousta uživatelů používá IPv6, aniž by o tom věděli. Například prakticky každý majitel WiFi routeru AirPort Extreme, který má veřejnou IPv4 adresu, může používat IPv6 bez vlastního vědomí a přičinění. Stačí jen, aby jeho distribuce měla IPv6 povolený a to je celé. Router Advertisemet to všechno samovolně a bez zásahu uživatele nakonfiguruje. Pak si uživatelé myslí, že jsou v bezpečí za NATem, nicméně ve skutečnosti má každý z nich veřejnou IPv6 adresu přístupnou odkudkoliv...
Ma ten KSplice Uptrack zmysel instalovat pre domaceho uzivatela, alebo je lepsie nechat to na oficialne updaty?
Řekl bych, že se tím nedá příliš zkazit. V podstatě Ksplice Uptrack funguje jako paralelní aktualizace k těm systémovým. A dává to vždy na výběr co chcete a co ne - vidíte, co to dělá. Kromě toho ty aktualizace tam jsou častější - tak jednou za několik dní, kdežto celé jádro vyjde za ten půlrok jen několikrát.
Pořiď si distro bez releasů
Tiskni
Sdílej: