Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
V prvom rade by o tom mali rozhodovať programátori, však ide o ich práva a nie nejaký dedkovia s EPO.
Kdepak. Dneska jde v první řadě o biznis a až pak o nějaké kódy, binárky a programy. Programátoři jsou až druhá fronta(někde dokonce ještě dál v potravní pyramidě). Dneska je to dokonce takový hnus, že třeba RMS musel opustit práci na MIT v laboratoři umělé inteligence aby MIT na něm nemohlo vymáhat vlastnictví na jeho práci (projekt GNU) a nebo aby mu nemohli bránit šířit GNU jako otevřený software. A softwarové patenty jsou s tím ještě dál(teda SW patenty samy o sobě za nic nemůžou…to spíš jejich používání/zneužívání). Něco takového v EU nesmí být připuštěno…pokud už vznikla nějaká petice, tak sem s ní.
Pokud nejsou SW patenty vymahatelne v EU uz dnes, proc se pak deji takoveto veci?
http://mobil.idnes.cz/htc-hrozi-zastaveni-prodeju-v-nemecku-branit-se-musi-i-nokia-pli-/telefony.asp?c=A090310_192741_telefony_vok
Nebo proc by se jich mela Nokia nebo HTC bat?
Protože bezbřehá převoditelnost majetkových práv k autorským dílům už dávno svými chapadly zasáhla i evropský kontinent.
Nemá. Patenty vlastní Thomson Multimedia, a vymáhá Via Licensing. Ta si na neplatiče snadněji došlápne. Firmy co sami sebe nazývají innovative intellectual property technology company většinou zaměstnávají jen právníky, a tak jim nehrozí, že by sami nějaký softwarový patent porušily.
Via Licensing
No uznaj.
A když jsme u toho, tak Via Licensing vymáhá poplatky jen za audio kodeky, zatímco MPEG LA vymáhá poplatky jen za video kodeky. Takže pokud chce někdo implementovat plnou podporu nejběžnějších kodeků, musí platit všem třem, pak ještě Microsoftu za WMV a WMA. Možná něco bude chtít i Dolby za prostorový zvuk. Pokud chce někdo navíc implementovat i podporu 3GPP kodeků, přidává se k nim s požadavkem Nokia a VoiceAge.
A nakonec přichází opět Thomson, aby si naúčtoval 2% z ceny každé prodané skladby ve formátu MP3.
no je to proste hnus vase velebnosti
Co se týká softwarových patentů, je to jen o tom, kdo koho umí víc podojit. Z pohledu zainteresovaných firem je to přímo ráj na zemi. Firma nic nemusí umět ani dělat, nepotřebuje ani lidi, koupí nebo vyrobí sofwarový patent, jehož smysl případně doladí a obhájí dodatečně. Na případné soudy se zaplatí právníci a v této činnosti se vesele pokračuje do té doby dokud někdo posílá peníze z licencí nebo soudních či mimosoudních vyrovnání na firemní účet.
Každý na trhu se softwarem tak žije v permanentním strachu, že ho za živa začnou ohryzávat různí patentoví trollové. Je to taková neřízená tržní swingers party, kde se na trhu firmy střídají ve vojebávání svých potenciálních i skutečných konkurentů. A my si takový bordel možná jednou ještě rádi zavlečeme do Evropy.
Tiskni
Sdílej: