Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Ten nazov je aktualny boli casy 386 a dnes je vsteko na hlavu (6 sa otocila na 9 )
AMD's x86 license set to expire in 48 hours? The 60-day license deadline is set to expire on May 15th, 2009 - and with less than 48 hours to go, we have asked both Intel and AMD about an update to this cross-license dispute. Bear in mind that the statements given during March were openly hostile between the two - getting to the point where Intel could ask for injunction on sales of all AMD x86-based products, and AMD could block the sales of every Intel processor that contains AMD's technology. http://www.brightsideofnews.com/news/2009/5/12/amds-x86-license-set-to-expire-in-48-hours.aspx Totiz ak sa AMD a Intel nedohodnu do zajtra tak ani jedna z firiem nebude mct vyrabat x86 CPU legalne, lebo sa vzajomne drzia patentami pod krkom.. A na akej architekture bezi Windows do knacelarie? Len na x86. AMD aj Intel maju aj ine CPU ako x86 ale MS nema alternativu k ukonceniu predaja x86... ide o zmluvu GRANT OF RIGHTS 3.1. AMD License to Intel. Subject to the terms and conditions of this -------------------- Agreement, AMD hereby grants to Intel a non-exclusive, non-transferable ***** worldwide license, without the right to sublicense, under AMD's Patents to: 3.2. Intel License to AMD. Subject to the terms and conditions of this -------------------- Agreement, Intel hereby grants to AMD a non-exclusive, non-transferable ***** worldwide license, without the right to sublicense, under Intel's Patents to: http://contracts.corporate.findlaw.com/agreements/amd/intel.license.2001.01.01.html a to je uz 4. taka zmluva medzi AMD a Intelom 1976 AMD & Intel sign patent cross-license agreement 1990 AMD clones Intel's 386 http://www.granneman.com/techinfo/background/historyPokud vim, tak oboje vychazi ze slapd z University of Michigan. Tehdy se to "rozdelilo", Netscape a postupne Sun a iPlanet kupovali a vyvijeli jednu vetev, zatimco OpenLDAP vzniklo jako druha vetev z puvodnich kodu.
Tiskni
Sdílej: