Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
V tom případě definuj fanatizmus a ještě vysvětli, na základě čeho ususzuješ, že ti lidé musí být ausgerechnet fanatici....Já nemusím vysvětlovat nic, ale myslet si, že odstraněním blobů bude jádro svobodnější je kravina.
Nebo se taky mohu zeptat, jestli se nechechtáš pokaždý, když píšeš nějaký svůj příspěvek k softawaru o tom, že (téměř všechno) všechno je "32bitová šmejďárna" :-pAno, uživatelům 32bit šmejďáren na 64bit procesorech se chechtám a chechtám se při jejich "poučování" o 32bit šmejďárnách běžících na 64bit cpu. Naštěstí na mém linuxu 32bit šmejďárny neběží, takže nehrozí, že mi tu někdo spustí i staticky linkovanou 32bit binárku.
Já nemusím vysvětlovat nic,vysvetlovat nic nemusis, ale pokud mas takovy silny prohlaseni a nejses schopnej je nicim podlozit tak se nediv ze vypadas jak trouba...
ale myslet si, že odstraněním blobů bude jádro svobodnější je kravina.myslet si ze odstranenim nesvobodnych casti bude jadro svobodnejsi je kravina? Ze ty sis dneska zapomel vzit vitaminky?
Ano, uživatelům 32bit šmejďáren na 64bit procesorech se chechtám a chechtám se při jejich "poučování" o 32bit šmejďárnách běžících na 64bit cpu. Naštěstí na mém linuxu 32bit šmejďárny neběží, takže nehrozí, že mi tu někdo spustí i staticky linkovanou 32bit binárku.a tenhle clovek nahore psal neco o fanatismu
myslet si ze odstranenim nesvobodnych casti bude jadro svobodnejsi je kravina? Ze ty sis dneska zapomel vzit vitaminky?Ano, je to kravina. Právě možnost mít bloby v jádře je opravdová svoboda. Samozřejmě je pak i svobodou tyto části smět odebrat (což se stalo zde), ale tím se přece jádro nestane svobodnější, protože svoboda odebrat z jádra prakticky cokoliv tu byla už dávno.
Akorát na rozdíl od tvůrců Linux-libre výsledky své práce nenabízíš, jen o nich žvaníš.A co bych měl nabízet? Konfigurák jádra s deaktivovanou 32bit podporou? To si přece může každý udělat sám.
"A len tak pre info, to jadro tam bude, alebo jeho obdoba"Doufám, ale že jako jedna z možných předinstalačních voleb. Ani já bych asi nebyl dvakrát nadšený, kdyby se mi tam cpalo jako default
Tiskni
Sdílej: