Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Google ako správny monopol sa chová k spolupracovníkom s nadradenosťou a skrytou arogantnosťou ( skrytou znamená že sa tvári ako kámoš ale koná ako chrapúň, vlastná skúsenosť ) takže sa tomu ani nečudujem, jediné riešenie je zoskupiť všetkých vývojárov a podať žalobu, ale to aj tak neprejde, lebo určite majú v zmluvných podmienkach napísané niečo v tvare že oni môžu všetko a mi nič, ako vo všetkých zmluvách s googlom.
tiez len na to cakam - kedy bude mozne nad jadrom androida spustit nieco ine ako ten ich VM - openmoko/qtopiu idealne :)... aby mal clovek plny pristup k hw, ale mohol si inak so systemom NAOZAJ robit co chce... ked uz je to opensource...
Ale to by napřed nějaký SW od Freerunnera musel existovat. Existuje několik distribucí pro Freerunner, ale žádná není kompletní, jedna nemá browser, v druhé zas nejde volat... http://www.root.cz/clanky/neo-freerunner-linux-do-kapsy/
Android je open source.
chtějí stahovat své aplikace z Android Market.Jeste kdyby tak byli ochotni platit za ty, ktere to vyzaduji... pak by se Google nemusel k takovym kontroverznim krokum uchylovat. Veskera zloba by mela misto na Google jit smerem k tem vychcankum, co moznosti te developerske verze zneuzivaji a za komercni aplikace neplati.
Ešte ich "zakódovať" napr. funkciou XORNo možnost použít náhodný šifrovacý klíč o stejné délce jako má ta aplikace si nevyloučil, takže jako tak špatný nápad to nezní :D
+1
Spíš se nainstalovalo Google Latitude - je to v Maps. Na lokalizaci si asi ještě počkáme.
Pokud Google prodává vývojářské telefony s tím, že umí totéžGoogle prece ted uvedl vse na pravou miru, takze to zadna klamavareklama neni. A v dobe, kdy si ty telefony kupovali soucasni majitele, to takyk bylo jinak. Jiste, Google zanedbal v tomto pripade nekolik veci, ale reseni, ktere ted zvolili, je "jednookym kralem mezi slepymi"... Kdyby si odradili tvurce komercnich aplikaci tim, ze by nedokazali zajistit, aby se za jejich aplikace platilo, mohli by pak AppStore taky treba zavrit, protoze podil na prodeji placenych aplikaci je urcite nedilnou soucasti planu na navratnost investic do celeho toho androidiho pocinu...
No vzhledem k tomu ze blokuje placeny soft vsem odemknutym, nejen vyvojarskym, tak mam spis pocit ze tim bude akorad podoporovat piractvi:(
A to protoze se uzivatele legalnim spusobem k aplikaci nedostanou. To ze se ta aplikace z marketu ven nedostane muzeme s pravdepodobnosti hranicici s jistotou vyloucit
Tiskni
Sdílej: