Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
A jak souvisí Trojitá s Geary?
Mám pocit, že v posledních letech nejsou desktopoví klienti příliš v oblibě - normální uživatelé se s nastavením klientů příliš nezatěžují.Stále je to pohodlnější, takže si myslím, že je tvá statistika sice platná, ale pokud byses omezil na lidi, kteří e-mail využívají denně, hned bude převaha web přístupu slabší. A pokud se omezíš na lidi, kteří e-mail používají v práci jako jeden z hlavních nástrojů, tak věřím tomu, že desktop klienti budou převažovat, alespoň podle toho, co znám ze svého okolí (běžné ne-IT firmy).
Je možné, že si cílovou skupinu pouze nedovedu představit, nebo jsem z portage nainstaloval hodně starou verzi, ale z mého pohledu je trojitá jen experiment.Jak to asi dopadne, když u relativní novinky vezmeš hodně starou verzi :D.
Sám jsem si v Thunderbirdu nastavení vytvořil jednou a děsím se, že bych ho měl nastavovat někdy znova.Ta "chytristika" v TB je neskutečná onanie. Nejhorší je, že to nejde nastavit ručně, aniž by tím člověk prošel. Ono to tam vydetekuje nesmysly, leckterý uživatel je odklikne a ono to nebude fungovat. Nebo to fungovat bude, ale bude to prudit třeba kvůli certifikátům (protože to není zase tak chytré, aby to zjistilo, že je certifikát vydán k jiné doméně a následně aby to vyzkoušelo tu správnou doménu). Tohle TB hodně škodí.
Já bych třeba ocenil něco jako Gtk+ GUI k muttu (někdy není práce v terminálu úplně 100% pohodlná), ale taková věc má nejspíš na světě cílovou skupinu pod 1000 lidí a musel bych si ji napsat sám...To by měla být Balsa.
Tiskni
Sdílej: