Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byly zveřejněny nové informace o stavu kernel.org. Ke gitovým repozitářům nebude nadále poskytován přístup přes shell, namísto toho se bude používat gitolite. Gitové stromy by tak měly být přístupné již brzy, zprovoznění ostatních služeb si však vyžádá delší dobu.
Tiskni
Sdílej:
Existuje vubec nejaky realne pouzitelny zpusob jak poskytovat shell uzivatelum aniz bych mel obavy ze to nekdo hackne pres nejaky bug v jadre, exploitem ... ?
Vidim to na nasazeni grsecurity a asi hodne limitovat, ale stejne bych tomu nikdy neveril, nemam s tim zkusenosti takze nevim.
Mě rodiče vždy říkali, že nesmím myslet, ale musím vědět
Tak to je hodně smutné. IMHO je to přesně naopak: myšlením se dá dobrat vědění, ale kdo "ví", aniž by o věcech přemýšlel, tomu se každou chvíli stane, že "ví" něco, co ve skutečnosti vůbec není pravda…
Uživatel ’git‘ nyní může používat SSH připojení k odesílání a stahování repozitářů Git, ale nemůže se přihlásit k počítači. Pokud to zkusíte, zobrazí se zamítnutí přihlášení:Takze pokud dostali klasicky shell a nepotrebovali ho, tak je to samozrejme problem.$ ssh git@gitserver fatal: What do you think I am? A shell? Connection to gitserver closed.