Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
proč netzpolitik.org je citovanýJe tam text příslušné normy.
co to je vlastně za zdroj?Wikipedia
netzpolitik.org ist eine deutschsprachige Nachrichten-Website zu digitalen Freiheitsrechten und anderen netzpolitischen Themen und befasst sich unter anderem mit staatlicher Überwachung, Open-Source-Software, Telekommunikationsgesetzen sowie schöpferischem Gemeingut und einer freien Wissensgesellschaft. Auf ihr werden auch Protokolle aus dem NSA-Untersuchungsausschuss veröffentlicht. Die Website wurde 2002 von Markus Beckedahl als Blog gegründet und wird mittlerweile von einer fest angestellten Redaktion betrieben. … Neben den einfachen Beiträgen werden auch nicht selten Dokumente von Behörden veröffentlicht, die z. B. als Verschlusssache – nur für den Dienstgebrauch - eingestuft sind, wie z. B. das Gutachten des Bundesamtes für Verfassungsschutz, welches die Partei Alternative für Deutschland behandelt oder auch das „Framing-Gutachten“ der ARD. …
Pokud šifrujete a používáte veřejné PKI, taky jste v loji. DANE by pomohlo, ale nepoužívá se zatím až tak, aby mohlo.Tohle by asi chtělo vysvětlit. Je to jen taková nahozená zkratka, a není vůbec jasné, zda za tou zkratkou je něco hlubokého, co ostatním uniká, nebo je za ní naopak neznalost fungování PKI.
Encrypting traffic by using TLS is not helping if your systems rely on public key infrastructure (PKI), as intelligence agencies are most likely able to issue certificates from commonly trusted (intermediate) CAs. DANE could mitigate that, but is currently neither widely deployed for non-SMTP services nor validated by common applications aside MTAs.
Tomuhle by měl předejít Certificate Transparency log, ne?
Když se autorita odvolá na zákon, tak většina uživatelů jí zatleská, jak bojuje proti terorismu a pedofílii, pár paranoidních vlastníků služeb přejde k jiné autoritě, kde se to ještě neprovalilo, a většina vlastníků neudělá nic, protože certifikát mají kvůli ikonce zámečku v prohlížeči, nikoliv kvůli bezpečnosti.Posmíváte se ostatním, ale stačí do konspirační teorie zamontovat tajné služby, a věříte tomu taky.
kód v prohlížeči, který bude zodpovědný za to přeskakování, bude také tajný
Samozřejmě. Ono totiž není nutné jej zveřejňovat.
Antivirus ve Windows žádný takový útok neprovádí
Konfigurační volba „kontrolovat HTTPS“ dělá asi co? Odpověď: nainstaluje nový CA kořen do prohlížeče a přešifrovává jím provoz. Viděl jsem ji v Avastu, a podle Googlu je i jinde.
Stačí do konspirační teorie zamontovat tajné služby, a věříte tomu taky.
O tajné služby vůbec nejde. Dělají to běžné „veřejné“ bezpečnostní složky státu v odůvodněných případech, kdy se potřebují dostat na dálku do počítače vyšetřovaného. Prostě se požádá dodavatel programu, který vyšetřovaný používá se superuživatelským oprávněním (operační systém, antivir), aby v rámci příští aktualizace poslal tomuto konkrétnímu stroji „vylepšenou“ aktualizaci. Z legálního hlediska je to stejné jako odposlech telefonních hovorů na ústředně nebo umístění štěnice do místnosti. To akorát v našem státě s taxativní legislativou, která ještě nezaznamenala tuto příležitost, to nejde. A ano, není to stoprocentní metoda (např. lidi s Linuxem nebo neaktualizující). Ale to není žádná.
Samozřejmě. Ono totiž není nutné jej zveřejňovat.Chromium, Firefox
Viděl jsem ji v AvastuTo, že je Avast většinový Antivir na Windows, máte odkud?
O tajné služby vůbec nejde. Dělají to běžné „veřejné“ bezpečnostní složky státu v odůvodněných případech, kdy se potřebují dostat na dálku do počítače vyšetřovaného. Prostě se požádá dodavatel programu, který vyšetřovaný používá se superuživatelským oprávněním (operační systém, antivir), aby v rámci příští aktualizace poslal tomuto konkrétnímu stroji „vylepšenou“ aktualizaci. Z legálního hlediska je to stejné jako odposlech telefonních hovorů na ústředně nebo umístění štěnice do místnosti. To akorát v našem státě s taxativní legislativou, která ještě nezaznamenala tuto příležitost, to nejde. A ano, není to stoprocentní metoda (např. lidi s Linuxem nebo neaktualizující). Ale to není žádná.Takže tvrzení, že tajné služby mohou vydat certifikát podepsaný běžně uznávanou certifikační autoritou, dokazujete tím, že nejde o tajné služby a nejde o běžně uznávané certifikační autority. Tak já bych s dovolením setrval na tom, že „intelligence agencies are most likely able to issue certificates from commonly trusted (intermediate) CAs“ je blbost.
Ve zdrojácích Firefoxu žádnou kontrolu záznamů certificate transparency nenajdete.
Avast není většinový, ale dělá to řada dalších.
Já jsem netvrdil, že zpravodajské služby vydávají certifikáty. Já jsem tvrdil, že až s tím začnou, že to lidstvo přijme. A doplnil jsem to několika ukázkami, které veškeré snažení autorit obrací v niveč již nyní.
Tiskni
Sdílej: