Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Me by docela zajimaly vyhody a porovnani s klasickymi telefonnimi programy. Jestli to dobre chapu tak Jabber jako takovy je klient-server ale pro kecani se prostrednictvim stavajicich konexi ustanovi nova klient-klient. I za natem?Jo, používá se AFAIK STUN.
Jak je to s kodeky? Opet bude platit ze linuxaci maj na vyber a kdo si nevybere ten spravny z te nepreberne nabidky tak si s nikim nepokeca?Tak tady fakt nevím, ale zatím to funguje "out of the box". Nastavení v google talku není veškeré žádné, psi jsem ještě k hlasu nepřemlouval.
Ma to byt urcite konkurence skype, ale v cem je to lepsi? Jasne, skype je proprietarni hnus a Jabber free sw, ale to neni argument pro masy.No rozdíly vidím asi dva. Zaprvé to používá STUN, takže nejsou potřeba u Skype nechvalně známé super-node. Taky se to chová pěkně k firewallu a dá se s tím pracovat, teda jako jednoduše povolit a jednoduše zakázat. Další výhoda je asi ta, že masa bude mít ve své oblíbené Mirandě (snad jednou) i telefonování, takže Skype nebude potřebovat. Prostě jeden program na "ICQ" i telefonování. Žádné další zásadní výhody oproti Skype nevidím, ale i tak mi toho přijde dost. Co mi naopak chybí je nějaký "SIP transport", ale s tím asi taky postupně operátoři přijdou. Přece to všechno nenechají jenom pro Skype.
Jak je to s kodeky? Opet bude platit ze linuxaci maj na vyber a kdo si nevybere ten spravny z te nepreberne nabidky tak si s nikim nepokeca?Nevim, ale predpokladal bych, ze je to vyresene alepson tak inteligentne jako to ma SDP. Navic kodeku (mysleno alogoritmu a formatu) neni tolik. Mame PCM ve dvou provedenich vychazejici z americkeho a evropskeho ISDN, pak GSM, speex a nakonec par uletu jako je 1015 (experiment americke armady chrchlajici na 2 kbps). Takze bych to tak cerne nevidel.
Tiskni
Sdílej: