Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Ale pokud budes chtit tu spoustu aplikaci, na ktere jsi zvykly, tak se nachystej na X serverGTK uz je nativni, X ka uz budou za chvili potreba tak akorat na OOo, pro bezneho cloveka.
zapomen na konzistenci GUIprehanime, prehanime. Qt a wxWidgets jsou uz nativni, GTK uz taky, jen neni rozsirene. Aqua tema pro GTK se da stahnout a celkem to sedi. Az na to, ze nemate klasicke OS X menu nahore.
Jo a pozor, krom obskurni konfigurace JACKu zapomen na sitovy zvuk (NAS, ESD).bezny clovek nepotrebuje, a kdyz potrebuje, je vetsinou natolik zrucny, ze Jack nakonfiguruje. Navic diky povaze OS X mu na konfiguraci jacku urcite zbyde cas, protoze se nemusi stvat z dalsima vecma.
Taktez zapomen na sftp:// ftp:// a podobne vychytavky.Je plno perfektnich FTP klientu pro OS X, dobre integrovanych do systemu. Navic FTP v kioslave je nejhorsi implementace FTP v celem Linuxu. Je to zrejme nejvetsi minus kioslaves, krome absolutne smesne prace s vymenymi zarizenimi.
Zapomen, ze najdes editor typu Kate.s jEditem jsem na Kate hodne rychle zapomnel.
prekvapive kvalitnichprekvapive? nejak nechapu, proc prekvapive.
pokud chces mit stejnou kontrolu nad systemem a stejne moznosti jako v linuxu, musis se v tom hrabat jako ve standardnim unixu.ano! to pokud je tam to nejkrasnejsi slovo!!!!
Zmen si jmeno blogu. Myslis si, ze Mac je bez chyby. Nebyl a neni.nemyslim, vim o chybach, ale pro me osobne jsou zanedbatelnejsi, nez chyby jakehokoliv jineho OS.
temer zbytecne utratil 45 tis. Kc kvuli zmetkovemu iLife 05iLife je zmetek? mohl bych vedet, proc si to myslis?
iTerm se s konsole neda srovnat.tak pouzivej Konsoli i v OS X
Jak v jEditu editujes soubory na vzdalenem serveru apod?tim, ze si jednoduse a na par kliknuti stahnu pres plug-in manager modul pro transparentni praci se vzdalenymi soubory. A plno dalsich paradne uzitecnych plug-inu... A kdyz je tam nekdo nepotrebuje, tak je mit nemusi.
delat z nej modlu je naivni a neprozirave.nedelam z nej modlu, poukazuji vytrvale na jeho prednosti pro me a podobne zalozene lidi - lidi, kteri zjistuji, ze Linuxu dali moc na to, co dal on jim.
Take zvaz, jestli tvym domovskym serverem neni nyni mujmac.cz.urcite ne. Mac nemam svuj. Jedu na Ubuntu Linuxu, protoze Linux je nejlepsi operacni system pro me, ktery si ted muzu dovolit, OS X mam ve skole a delam s nim dost a rad. Pokud si nekdy budu moci Mac dovolit, asi se mym domovskym serverem MujMac stane. Ale ted tomu tak neni. Jsem uzivatelem GNU/Linuxu, umim s nim to, co potrebuji a treba k Windows bych se ani s vidinou mene ztraceneho casu nevratil. A neni to tak, ze bych se po Linuxu vozil. Reportuju bugy, i pra prekladu jsem delal...
OK, konkretne. iLife 05 jsem koupil v pro mne zcela neuzitecnem stavu. Pri kazdem paleni mi spadlo iDVD.no ale to se prece neda rici, ze iLife je na prd. I v KDE umi aplikace nekomu padat jak hrusky! A jinemu zas ne.
Nakonec, nezapomen si vzpomenout, az budes na mujmac.cz, na komunitu okolo linuxu, protoze takova tam neexistuje.tak na rovinu. posledni dobou me na linux komunite stve plno veci, jenze to neni na post do diskuse, to je na esej/blogpost. Mozna pozdeji.
Nevim, co ti dal nebo vzal Linux a open-source komunita okolo nej, ale vim, ze ti dala i nezanedbatelnou cast technologii v Mac OS X.Vzal mi cas, ktery, ac pouzivajic v mnohem stejne technologie, mi OS X nebere. Nerikam, ze vsechen cas straveny u Linuxu byl nanic. Naucil jsem se technicke principy UNIXu a jsem za to rad. Na nic byl ten cas, ktery jsem stravil rozchazenim ruznych kravin. A technologie v OS X? Vim moc dobre, ze je to nezanedbatelna cast. Taky plosne nezatracuju open-source, to jsem prece nikde nerekl. Jen nepatrim mezi fanatiky, kteri rikaji, ze nic jineho na svete nema byt.
Tiskni
Sdílej: