Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Prachsprosté plýtvání prostředky, kterým by slušelo být využíváno jinde.
Můj názor.
Jeden z milionu, to je opravdu výhra, na to kolik to stojí člověkohodin.
hal
u, to je děsná koule na noze.
... vyhovuje mi rovnaky na oboch systemoch.Moje riesenie je JEdit; pouzivam ho na FreeBSD, Linuxe, Windowse a Solarise.
vim ~/.emacs
polovicku kodu KDE napsali lidi kteri se na KDE uci programovat. Jejich predstava kvality je, ze to s jejich konkretni verzi gcc a konkretni verzi Linuxu nepada. KDE je diky tomu plne malych prasaren, ktere se zakerne projevi jen zridka a prave portovani na dalsi platformy a pouzivani jinych kompileru je dost casto pomuze objevit.Prachsprosté plýtvání prostředky, kterým by slušelo být využíváno jinde.
-Wall -pedantic -Werror
, GCC z mingw-w64 je odmění kvůli každé kravině. I bez uvedených přepínačů jim vyplyvne chybu (né jen varování) při explicitním přetypování pointeru na číselný typ o menší velikosti, tj. při (int)můjPointer
odmění chybou a danou chybu lze snadno odstranit (pokud je v pointeru opravdu int - což považuji za prasárnu, když existuje union - tak musí nejprve přetypovat na číselný typ o stejné či větší velikosti a pak teprve na int), pokud to dělají kvůli tomu, aby skrývaly interní věci systému (jako např. HANDLE či HWND, které bývaly často přetypovávané v Qt na long), tak jsou prasata, Windows API nikde negarantuje, že HANDLE je/bude typedefem na pointer a že bude mít vždy stejnou velikost. HANDLE je potřeba brát jako další typ a nespoléhat na jeho současný typedef.
Pochybuji. Kdyby to ti vývojáři dělat nechtěli, tak to taky nedělají. Co když ten lék někdo vymyslí právě díky tomu, že je KDE pro windows?No kdyz uz tu vsichni mluvi o plytvani....myslite, ze ti lide, kteri to portuji na windows, by jinak delali neco jineho?Treba by vymysleli lek na rakovinu, co ty vis?
KDE pro Windows je stále považováno za software ve stádiu vývoje.A KDE4 pre Linux je uz kompletne hotove, bez vyvoja, stabilne, rychle, prehladne...
to je zbytecne, pokud "ve windows" nebude pouzitelny OS
Tiskni
Sdílej: