Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Prachsprosté plýtvání prostředky, kterým by slušelo být využíváno jinde.
Můj názor.
Jeden z milionu, to je opravdu výhra, na to kolik to stojí člověkohodin.
hal
u, to je děsná koule na noze.
... vyhovuje mi rovnaky na oboch systemoch.Moje riesenie je JEdit; pouzivam ho na FreeBSD, Linuxe, Windowse a Solarise.
vim ~/.emacs
polovicku kodu KDE napsali lidi kteri se na KDE uci programovat. Jejich predstava kvality je, ze to s jejich konkretni verzi gcc a konkretni verzi Linuxu nepada. KDE je diky tomu plne malych prasaren, ktere se zakerne projevi jen zridka a prave portovani na dalsi platformy a pouzivani jinych kompileru je dost casto pomuze objevit.Prachsprosté plýtvání prostředky, kterým by slušelo být využíváno jinde.
-Wall -pedantic -Werror
, GCC z mingw-w64 je odmění kvůli každé kravině. I bez uvedených přepínačů jim vyplyvne chybu (né jen varování) při explicitním přetypování pointeru na číselný typ o menší velikosti, tj. při (int)můjPointer
odmění chybou a danou chybu lze snadno odstranit (pokud je v pointeru opravdu int - což považuji za prasárnu, když existuje union - tak musí nejprve přetypovat na číselný typ o stejné či větší velikosti a pak teprve na int), pokud to dělají kvůli tomu, aby skrývaly interní věci systému (jako např. HANDLE či HWND, které bývaly často přetypovávané v Qt na long), tak jsou prasata, Windows API nikde negarantuje, že HANDLE je/bude typedefem na pointer a že bude mít vždy stejnou velikost. HANDLE je potřeba brát jako další typ a nespoléhat na jeho současný typedef.
Pochybuji. Kdyby to ti vývojáři dělat nechtěli, tak to taky nedělají. Co když ten lék někdo vymyslí právě díky tomu, že je KDE pro windows?No kdyz uz tu vsichni mluvi o plytvani....myslite, ze ti lide, kteri to portuji na windows, by jinak delali neco jineho?Treba by vymysleli lek na rakovinu, co ty vis?
KDE pro Windows je stále považováno za software ve stádiu vývoje.A KDE4 pre Linux je uz kompletne hotove, bez vyvoja, stabilne, rychle, prehladne...
to je zbytecne, pokud "ve windows" nebude pouzitelny OS
Tiskni
Sdílej: