V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Nejpoučnější mi přišlo, že provozovatelé cloudů nenabídli postiženému obnovu dat v profilu do stavu při poslední záloze. Vypadá to, že s touto eventualitou vůbec nepočítají, záloha (pokud existuje) bude asi určena pro případ komplexního selhání (nodeM?).
Otázkou je, zda se při pokynu k vymazaní dat profilu v DB opravdu příslušné záznamy okamžitě fyzicky vymažou a ne jen na úrovni atributů označí o určitého data za vymazané (z pohledu uživatele samozřejmě nedostupné). V takovém případě by mohl být rollback (zrušení vymazání) asi snadněji proveditelný.
Tak to je mazec:
At 5:00 they used iCloud’s “Find My” tool to remotely wipe my iPhone. At 5:01 they remotely wiped my iPad. At 5:05 they remotely wiped my MacBook.
HA HA HA HA HA HA HA HA ROFL LOL atd. Nemuzu se ubranit dojmu ze dobre mu tak. Na ostatni nadsene uzivatele iCloudu to jeste ceka:
If you have an AppleID, every time you call Pizza Hut, you’ve giving the 16-year-old on the other end of the line all he needs to take over your entire digital life.
(rec je o adrese a cisle kreditky)
Nojono, kdo chce kam ... poridi si iCloud ;)
Spíše každý, kdo si myslí cloud == nemusím zálohovat, je, s odpuštěním, debil.Já bych to ještě zkrátil:
každý, kdo si myslí "nemusím zálohovat" je debil
O podrobnostech píše sám Mat
Cynik by se asi zeptal: jak vlastně víme, že to píše on?
On si nekdo bude fotit obrazovku aby si precet v QR kodu to, co ma napsany v podpisu ...To je náhodou dobrá věc. Když člověk potřebuje ten podpis (tj. kontaktní údaje) dostat do telefonu, tak ze všech možností, které se nabízejí, je nejrychlejší vzít do ruky telefon a přečíst ten QR kód. Na druhou stranu je pravda, že tohle bych spíš čekal na druhé straně navštívenky.
Data v cloudu, data v čoudu
Je nutné si položiť otázku, že čo vlastne je dôverihodné ?
Je internetová pripojka bezpečná ? Nie je v sieti stroj, ktorý sleduje prevádzdku alebo v horšom prípade loguje kompletnú prevádzku ?
Je systém, ktorý beží na PC bezpečný ? Neobsahuje keylogery ? Posiela komunikáciu zašifrovane ?
Poskytovateľ slúžby používa šifrovaný prenos dát ? Má dobré overovacie politiky ? Je support profesionálny ? Poskytuje nesfalšovatelné overovacie prvky ?
Je užívateľ dostatočne opatrný pri použivaní citlivých informácii akými su mená a hesla ?
Automatickou synchronizáciou došlo k odstráneniu dátového chaosu, rôzne verzie rovnakého súboru. Zvýšil sa komfort užívateľov. Užívatelia sa nemusia starať o to, že majú data všade synchronizované. Žiadne offline zálohy. V datacentrách je menšie riziko straty dát. Je to dostupné z celého sveta.Môžu menej rozmýšlať, veď automatika vyrieši všetky problémy.
Dont Think, The Machine will solve all your Problems
Sorry, You have been erased. Have a Nice Day
Ale potom ľudia môžu doplatiť na prepojenosť svojích zariadení a dát.
Tiskni
Sdílej: