Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ubuntu to ma vypnutelnyale má to tam a mělo to defaultně zapnuté což by si ani MS nedovolil. Copak Ubuntu dělá něco pro KDE? Opičí se a bere si vše od Suse. Televizní karty? Ale to určitě ne, to dělá V4L a většina karet co jsem měl v Linuxu na Suse/Fedoře fungovala celkem slušně a nevím o tom, že by tyto drivery vyvíjel někdo z Bubuntu. Před pár lety jsem zkoušel nějaké Kubuntu a moje tv karty nebyla rozpoznána a i když jsem ji dal správný FW tak nic. Když jsem na tom stroji najel do Suse tak mi Yast sdělil, že musím nainstalovat FW a drivery což se stalo a vše chodilo. Bez nějakého kompilování a re-patchování win driverů jak to mělo Buntu. Ubuntu == šmírovací SW do každé televize tak to určitě ne.
Pripadne ze pre Ubuntu vznika hromada navodov a manualov, ktore su aplikovatelne aj na Debian?To už roky není pravda.. díky ubuntím rychlopatchům už mnoho (většina) návodů pro bubuntu je jen pro bubuntu, zbytek tvého zvratku ti už vyvrátili druzí..
V kernel teamu Canonicalukaždá distribuce používá upravený kernel ... a na to jistě každá má své lidi.
každá distribuce používá upravený kernelTo neni pravda, treba Slackware pouziva primo vanilkove jadro.
Kdyby se tenkrát snažil Palm dostat webOS, kam to jen šlo, nebo jen zaplavil svými zařízeními co nejvíce trhů (dlouho byl jen US only a i poslední zařízení s webOS se prodávalo snad jen v 10 zemích na světě), tak mohli být dnes úplně někde jinde.Pokud vím, tak apple jim(HP) zabránil vyrábět víc HW a tím zabránil expandovat, jak popisuješ. Tak holt funguje ten "svobodný trh".
Tiskni
Sdílej: