Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
The Document Foundation vydala LibreOffice 3.4.3, který přináší množství oprav, a to jak jednotlivých aplikací (Writer, Calc, Impress, ...), tak samotného jádra tohoto kancelářského balíku. Vývojáři však sami upozorňují, že větev 3.4.x stále obsahuje řadu chyb, z nichž jedna je hodnocena jako velmi kritická. Ty by měly být opraveny ve verzi 3.4.4, jejíž vydání je naplánováno na začátek října.
Tiskni
Sdílej:
podle všecho stačilo smazat nastavení původních OOo.
protože to není filosofie Archlinuxu, hrabat se v uživatelově nastavení??
Nicméně, jak se zdá, problém s LO máš snad jen ty... a z jednoho nevydařeného update jsi udělal kategorickou záležitost.
pkg_info
, takze pri mass update sa vzdy k nej viem vratit.
vela distribuciu podobnou filozofiou spravi skor bordel v systeme ako poriadok. a pri tom staci, aby si bol package maintainer troska viac precizny.
Jenže Go-OO se spojilo s LibreOffice.... takže ?
chtěl bych se zeptat jestli je v LibreOffice (popřípadě jiném kancelářském balíku, který má tabulkový editor) možné spouštět výpočty přes GPU?zatim dikybohu ne.
Ona věc se má tak, ve firmě už před nějakou dobou začali používat na zpracování dat MS Excel a VBA makra. Protože už je toho tolik tak není moc ekonomické převádet data nějakam do databáze a vytvořit program který by je zpracovával.to je prave ten moment, kdy se ma prejit na databazi.
Bohužel běh těch náročnějších Maker trvá i 30 min,...pomaly visual basic opravdu nezachrani ani GPU
Furt se o tom počítání přes GPU a technologiích jako OpenCL mluví, jak je to rychlý a super, ale zatím jsem si nikdy nevšiml, že by mi nějaká aplikace počítala úlohu přes GPU.potiz je v tom, ze GPU jsou vhodne jen pro urcite typy uloh, typicky, kdyz mas moc dat (radove desetitisice ale spis statisice/miliony zaznamu) a chces nad kazdym zaznamem provest jednu a tu samou operaci. V momente, kdyz zacnes vic resit vztahy mezi daty, nejake podminky, cykly, atd. tak s pocitanim na GPU skoncis v pasti...
to je prave ten moment, kdy se ma prejit na databazi.U nás bych to tak neviděl. On by to byl boj s větrnými mlýny, přeučovat některé kolegy na jiný systém