Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
byl přímo součástí zdrojových kódů ThunderbirduNemluvil jsem o binárním balíčku, ale o zdrojových kódech. Ujišťuji tě, že tam 100% je.
Ne tak docela.To se vztahuje k
fungoval v pohodě.? Pravda je, že ho nepoužívám, takže když se mi tam znenadání po instalaci čerstvě sestavené verze 3 objevil, byl jsem rád, že jde vypnout, takže jsem ho důkladně netestoval. Ale co jsem něco málo zkusil, tak fungoval :)
To není tak úplně pravda. Funkční Lightning byl přímo součástí zdrojových kódů Thunderbirdu, takže pokud ho distributor v balíčku nezakázal, fungoval v pohodě. (měsíc starý screenshot)V gentoo je součástí TB 3.0rc1, bohužel byl tam nějaký bug s timezone, takže používat nešel. Po různých úpravách jsem momentálně ve stavu, kdy je LT o hodinu pozadu a čekám na další verzi TB.
bohužel byl tam nějaký bug s timezone, takže používat nešelAha, tak to jsem si nevšimnul, jelikož (jak jsem napsal o příspěvek výše) Lightning nepoužívám. Jen jsem ho zběžně vyzkoušel, když už se mi tam nastěhoval, a tohle jsem úplně přehlédnul.
[Exception... "Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE) [mozIStorageStatement.reset]" nsresult: "0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE)" location: "JS frame :: file:///home/marian/.thunderbird/kp6v5apo.default/extensions/%7Be2fda1a4-762b-4020-b5ad-a41df1933103%7D/modules/calStorageUpgrade.jsm :: ensureUpdatedTimezones :: line 420" data: no]
proto "očekávám", že bude jak 32-bitová, tak 64-bitová verze.To je fajn, jenže by další mohli očekávat, že to vydají i pro FreeBSD, NetBSD, QNX, Mac OS 9, či třeba pro Linux na PowerPC… Ono je to dáno asi setrvačností z doby velmi nedávné, kdy skoro všichni používali 32bitový systém. Ono vlastně i teď bych tipoval, že minimálně 90 % desktopů používá 32bitovou šmejďárnu, jak by napsal Jarda. Prostě to kompilují pro nejrozšířenější platformy a asi nepostřehli, že na linuxových desktopech už možná nadpoloviční většina používá 64bit. Dodávat zdroják pouze v deb či rpm je podle mne úplně jiný problém (který si zaslouží kritiku mnohem více).
Tiskni
Sdílej: