Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Ak ano kde najlepsie ? Neprispejete ?
https://youtu.be/t9MjGziRw-c
i kdyz by mel malo placenou brigadu tak je to 3-6 mesicu a pokud jeho schopnosti jsou na tak spatne placenou brigadu asi by nepotreboval 64GB RAM nebo 64vlaknove CPU, takze ta cena by spadla na 1/3 ... pripadne si rovnou za tejden brigady muze koupit repas PC a muze na facebook
zdravim,
bohuzel se mi stale pouze potvrzuje muj erudovany odhad, tedy ze cpu tredripper rady 3970x jsou dobre leda pro neziskove pracovniky, zebraky a socialni pripady. Skutecny programator ktery neco vi nebo umi si dokaze vydelat na kvalitni CPU behem pouheho jedineho pracovniho tydne. Pokud programator nedokaze nezbytnou sumu penez behem uvedene doby vydelat takovou pocitacovou sestavu si stejne nezaslouzi protoze ji nebude umet naplno vyuzit.
Mozna Vam to zni krute ale tak to v zivote zkratka funguje, IT je velmi tvrdy business a pro slabe jedince v nem neni misto. Sam bych mohl vypravet. Nicmene jsem nepodlehl vabeni levnych ubytoven a azylovych domu, tvrde jsem sel za svym cilem a pred par tydny jsem si zakoupil novy a nepouzity AMD tredripper 3990x. Kazdy ma zivotni uspech na dosah ruky, staci chtit ruku natahnout , uspech pevne uchopit a nepustit.
gf
Pokud programator nedokaze nezbytnou sumu penez behem uvedene doby vydelat takovou pocitacovou sestavu si stejne nezaslouzi protoze ji nebude umet naplno vyuzitAko vtip dobre, ale z mojej skusenosti ludia ktori naozaj slusne zarabaju v IT potrebuju nieco mobilne s prikonom tak do 20W aby to vedelo zobrazit powerpoint, kalendar, emaily a tabulky.
Takto nevykonny pristroj neni pouzitelny pro smysluplnou praci, ta u me zacina na 2000-3000W. Ovsem AMD tredripper umi opravdu vse a pokud se s obchodnim parterem domluvite aby Vam za uplatu poskytl svuj socket muzete byt mobilni i s 3990x. CPU neni problem z materske desky citlive vypacit malym sroubovackem, opatrne vlozit do plechove krabicky po caji a nosit stale s sebou.
Pokud nejste socialni pripad muzete si u vietnamskeho obchodnika zakoupit malou osobni tasku ktere se rika ledvinka a krabicku s procesorem do ni vlozit. Snizite tak riziko ze krabicku nekde zapomenete odlozenou nebo vam cestou vypadne z kapsy.
Take doporucuji cajovou krabicku vystlat vatou nebo bunicinou aby CPU pri chuzi nezvonil o plechove steny krabicky a tudiz nepoutal nezadouci pozornost pripadnych zlodeju z rad neuspesnych programatoru, zamestnancu statni spravy a jine chudiny.
gf
.
Budete moc zapomenout na linu/windows na ARM Macboocich a desktopech...IIRC explicitně má být podporována virtualizace, takže… Samotná podpora jablečného hardwaru v Linuxu dlouhodobě není velká sláva, takže zase taková změna to nutně není, když dneska virtualizace může mít docela dobrý přístup k hardwaru.
Um, I read email. I read email, I write email, I do no coding at all any more. Most of the code I write, I actually write inside my mail reader. So somebody sends me a patch, or more commonly they send me a pull request or there's a discussion about the next pull request, and there's something I react to and say, 'No, this is fine, but...' And I send out pseudocode, or — I'm so used to sending out patches that I sometimes edit patches and send out the patch without having ever compiled it, ever tested it, because I literally wrote it in the mail reader, and saying 'I think this is how it should be done.' But this is what I do. I'm not a programmer any more.
Tiskni
Sdílej: