Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
normalny je priemer vsetkych nenormalnych
To je vyhra teda .....
obcani USA musi dodrzovat jejich zakony i mimo USA, pokud nejsou v kolizi s tamnim pravem ;)Ale totez plati i o nasich zakonech, takze predpokladam, ze povinnost dodrzovat zakony sve zemne, nejsou-li v kolizi se zakony statu, ke se pohybuji bude platit vsude.
libdvdcss
a rtmdump
... kdyz se nekomu znelibis, tak te zavre bez padnych dukazuA v USA jako ne? Jinde si vymyslí zákon, aby tě měli podle čeho zavřít. (Nutnost vydání klíčů v Británii). Jinak co DMCA, softwarové patenty?
Soudi se tam ve smyslu prava, tedy nesoudi se, zda byl podvod legalni, ci nikoliv, ale zda to byl podvod, nebo ne.Co prosím? Tak buď ten údajný podvodník porušil zákon, nebo ho neporušil. Pokud se soudce/porota rozhoduje podle toho co se jim nelíbí, tak viz kdyz se nekomu znelibis, tak te zavre bez padnych dukaz
V nasi zemi je problem udelat si ridicak (v USA behem nekolikati hodin)To jako v USA nemají povinnou autoškolu? Jinak, po absolvování autoškoly mi získání ŘO trvalo dohromady asi hodinu (a to počítám i cesty na nejbližší úřad: vyplnit žádost a přijet si ho vyzvednout).
pokud vam napr. nekdo proda visilacku, co ma v manualu, ze operuje na volnych vlnach a bude operovat na jinych, pokutu v USA dostane prodejce, v CR ji dostane zakaznik ... ted by me ale zajimalo, jak to muze zakaznik sam zjistit ..Pokud si jako zákazník koupíš vysílačku bez toho, aniž bys k ní měl papír, že splňuje normy, tak si tu pokutu zasloužíš. A pokud ten papír máš, můžeš přehodit odpovědnost na prodejce/výrobce :)
Jinak co DMCA, softwarové patenty?DMCA? Patenty? PATRIOT Act!
USA je svobodnesji zeme, nez si dokazete predstavit, kdo tam zil, potvrdi.Tak to jo. Doporučuju probudit se a podívat se na kalendář.
Tiskni
Sdílej: