Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Na druhou stranu, odkazovat přímo ve zprávičce na video, zobrazující zabíjení zvířat (, lidí, ...), je mi rovněž dost proti srsti... :-/
Coze? Tobe se nelibi umirajici gazela (nebo co to bylo za zvire)?Mě třeba ne. Zato lidí je jako sraček…
Linux nie je deravyJak se to vezme. Samotné jádro je celkem v pohodě, ale třeba X11 je dokonalost sama. Nebo vůbec všechny ty způsoby distribuce programů, ssh-agent a tak…
ale třeba X11 je dokonalost sama.Na druhou stranu, ani ten Wayland není žádná výhra...
Ono se úplně stačí podívat na jakýkoli myslivecký či lovecký portál na webu a pročíst si tamní diskuzi...
no kdyby to tak bylo, tak by asi vysoka nebyla premnozena...Vysoká je přemnožená, jelikož člověk ("paradoxně" rovněž myslivci :-P) na našem území vyhubil velké šelmy, které počty této zvěře přirozeně regulovaly...
Nehledě na to, že přemnožování je způsobeno dostatkem potravy v krajině (zemědělství).
Sluší se dodat: a dokrmování.
Kapitola sama pro sebe by byla, že myslivci nejsou schopni udělat efektivní zátah na černou.
no kdyby to tak bylo, tak by asi vysoka nebyla premnozena...Problem bych videl v tom ze radsi strilej psi, kocky a prilezitostne sami sebe navzejem (v tom strileni po sobe jim drzim palce a preju pevnou musku) :)
A není to spíš tak, že většina myslivců je skutečně takových?+1 začátkem prosince jsme byli na Mitrově, kde se zrovna konala nějaká taková akce, a mimo jiné jsme byli svědkem, jak tam nějaký střelec seřval kolegu náhončího (mimochodem v reflexní vestě), že mu tam leze do rány a to prosím nebylo jakože někde hluboko v lese se stala nehoda, někdo porušil smluvené schéma a teď teprv má možnost mu vyčinit, ale jakože mu tam zrovna vlezl - bylo to na silnici, kde už se pomalu houfovali, takže těch kolegů, do kterých si mohl střelit, tam měl víc, nemluvě o tom, že to neměli nijak uzavřené a mohl se tam před ústím hlavně vyskytnout náhodný turista doprdele tak co to jako je, místo aby měl zlomenou flintu, tak se bude rozčilovat, že si uprostřed hloučku lidí nemůže bouchat jak chce? voni by ty média těžko mohli psát o tom, jak se myslivci střílí mezi sebou, kdyby se mezi sebou nestříleli, že? (a ano, chápu, že pro slušné myslivce je dost nepříjemné, když se o nich takhle mluví a zobecňuje, ale to není důvod tvrdit, že nic takového mezi myslivci neexistuje ... mně taky serou lidi, když si myslí, že coby ne-abstinent a vodák jsem vpodstatě sebevrah a zátěž pro daňového poplatníka sponzorujícího výjezdy záchranářů, a že by se mi to mělo zakázat, nicméně to přeci není důvod, abych lhal, že neexistují totálně zlitá hovada topící se s raftem na Vltavě apod.)
A správně jak píšete média dělají z myslivců ožralá hovada, která jdou do lesa a za pět minut tam není nic živého. A bohužel jim to lidi žerou.Bohužel. A bohužel, jde o to, že jakákoliv zpráva s negativním znaménkem (ať už je pravdivá, polopravdivá, či vysloveně lživá) hodně zvyšuje sledovanost daného média (a tím i reklam, např.) takže z toho mají větší profit. Navíc lidé málokdy nějak do hloubky rozvažují nad informacemi z médii - prostě je z drtivé většiny konzumují. Tak jak jsou předkládány. A nejen ze zpráv. Takže se dá takhle docela nechutně lidmi manipulovat, aniž by si všimly že jsou manipulování. Pro příklad není potřeba chodit daleko (ne, Abíčko nemám momentálně na mysli
Navíc podobné zaměřovače jsou zakázány. Včetně nočního vidění, ...novela
Content-Disposition: attachment; filename=novela-zakona-o-zbranich.doc
atd. (i když je možné, že to není chyba samotného programátora, protože některé frameworky neumí poslat nestandardní (z pohledu HTML) hlavičky).
PS: Jak koukám do textu, tak railguny, coilguny (gaussguny) a podobná exotika se zatím do zákona nedostala ...
PS: Jak koukám do textu, tak railguny, coilguny (gaussguny) a podobná exotika se zatím do zákona nedostala ...tak to koukáš špatně, to jsou dle přílohy střelné zbraně; pokud vojenské, tak v kategorii A, a pokud máš náhodou pod postelí nějakou civilní, tak dle provedení buď B nebo C, takže doufám, že ji máš povolenou nebo ohlášenou :-p
prosim necht mi sdeli kde ve sve Debiani distribuci najdu standardni linuxovy nastroj pro vycitani a zamerovani a propocty strely
~# dpkg -l | grep icbmutils ii icbmutils 1:005-3 amd64 Linux ICBM utilities ... ~# lsicbm /dev/icbm0: ID 972b:0002 Tesla Raketron WN-06, target: 49.18,16.59
1) vyuziti linuxu pro tyto ucely bych (byt Linusem) zakazal.Já ne. Tyhle diskuze už tu byly tolikrát. A jak sám píšeš, Linux je zvolený jako běhové prostředí a kdyby nebyl, může jím být cokoli jiného nebo může být program napsaný na míru.
1) vyuziti linuxu pro tyto ucely bych (byt Linusem) zakazal.Jsem rád, že nejsi Linus. Kdyby se měly do Linuxu promítnout všechny podobné požadavky, byl by to nejomezenější software v historii lidstva a nešel by použít nikde a nikým.
1) vyuziti linuxu pro tyto ucely bych (byt Linusem) zakazalGNU, nic? Linus nemá co zakazovat.
For example, the GPLv2 in no way limits your use of the software. If you're a mad scientist, you can use GPLv2'd software for your evil plans to take over the world ("Sharks with lasers on their heads!!"), and the GPLv2 just says that you have to give source code back. And that's OK by me. I like sharks with lasers. I just want the mad scientists of the world to pay me back in kind. I made source code available to them, they have to make their changes to it available to me. After that, they can fry me with their shark-mounted lasers all they want.
Tak ten to zabil
Tiskni
Sdílej: