abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Linuxové setkání v Brně

    V pátek, 23. 9. 2005 cca v 18:00, se v restauraci Rubín (Žabovřesky) koná neoficiální setkání přátel Linuxu v Brně. Zván je každý, kdo se zajímá o Linux a chce poznat podobně zaměřené lidi. Případní zájemci nechť píší na info(at)linuxvbrne(dot)org.

    20.9.2005 13:57 | Xóža Hňabaj | Pozvánky


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    20.9.2005 14:30 Tomáš Hála | skóre: 39 | blog: blog
    Rozbalit Rozbalit vše mail
    Tím emailem jseš si jistý? Podle nic.cz tato doména neexistuje..
    20.9.2005 14:33 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mail
    $host linuxvbrne.org linuxvbrne.org has address 193.86.238.13 linuxvbrne.org mail is handled by 20 ns2.pipni.cz. linuxvbrne.org mail is handled by 10 mail.linuxvbrne.org.
    Jednaokový biu
    20.9.2005 14:34 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mail
    Jenže ve zprávičce není .org, ale .cz. A ta nevypadá, že by existovala.
    20.9.2005 14:48 GEDIK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mail
    Treba je to soucasti nejakeho noveho brutalniho antispamoveho reseni ;)
    Berysek avatar 20.9.2005 14:55 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mail
    Tak jako brutální antispamový řešení by to bylo super :-D, ale nebyl to záměr. Doména není aktivní dlouho a to .cz tam prostě vklouzlo automaticky.

    Případné zájemce prosím aby určitě napsali, ať můžeme zamluvit dost míst.
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    20.9.2005 14:48 Xóža Hňabaj | skóre: 15 | blog: popcorp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mail
    Jo, jasne. Jsem slepej...tak je to samozrejme info(at)linuxvbrne(dot)org. Sorry za zmateni.
    Jednaokový biu
    20.9.2005 14:51 Tomáš Hála | skóre: 39 | blog: blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: mail
    OK, opraveno.
    Josef Kufner avatar 20.9.2005 15:07 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Daleko
    Teda z Prahy to autobusem vychází na nějaký 3 - 4 hodiny času (včetně dopravy po městě). To není moc příjemné :(
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Berysek avatar 20.9.2005 15:11 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Daleko
    Akce je hlavně pro brňáky... i když rádi uvidíme i kolegy ze vzdálenějších koutů naší země :-)
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    DjAARA avatar 20.9.2005 15:12 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Rad bych se stavil, ale ma to jeden problem
    A tim je, ze se tahle akce kona v terminu, ktery se krizi s Open Party Olomouc. Takze snad priste to bude lepe zorganizovane.
    Berysek avatar 20.9.2005 15:19 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rad bych se stavil, ale ma to jeden problem
    Já osobně jezdím na OPO téměř pravidelně, ale vyšlo nám toto datum, tak tam tentokrát nepojedu :-(

    Chceme, ale aby se podobné akce děly i u nás v Brně, a to je také jedním z úmyslů této akce.
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    DjAARA avatar 20.9.2005 15:52 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rad bych se stavil, ale ma to jeden problem
    Jako me osobne je to celkem jedno, jen bych zustal o tyden dyl v Brne, ale kdyz uz jsem prislibil jako jeden z prvnich lidi ucast na OPO, tak by bylo blbe to nedodrzet. GeBu by me nepochvalil ;-).

    Jasne, ze je potreba udelat nejakou akci i v Brne, jen by mozna par lidi (ja urcite) ocenilo terminy tak aby stihli oboji.
    Berysek avatar 20.9.2005 17:44 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rad bych se stavil, ale ma to jeden problem
    Toto původně ani nebylo zmýšlený jako veřejná schůzka, já osobně byl proti, ale je to jen sednutí na pokec u piva a dát dohromady lidi na nějaký pravidelnější schůzky typu "Linuxový pivní pátek".

    Určitě bude brzo něco lépe zorganizovanýho. Web je v přípravě a mail který je tu uveden je první na doméně linuxvbrne.org. Plány jsou velký... ;-)
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    Rezza avatar 20.9.2005 18:02 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše :(
    tak jak vidim tento patek a semestr zacina az pristi utery, to se jeste v brne nevyskytuji:(
    20.9.2005 21:32 Jan Martinek | skóre: 43 | blog: johny | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Rád bych přišel
    Bohužel zrovna tou dobou nebudu v Brně, ačkoli jinak su tu skoro furt a Rubín mám u šňupáku.
    20.9.2005 23:45 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Škoda
    že to vím až teď, anebo to nebylo minulý pátek :-(.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    21.9.2005 03:37 Zbyshek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Ucast prislibena
    Toz se stavime, ne? Budem drzet partu, ikdyz treba jen na chvili... Kazdopadne se zpravidelnenim podobne zamerenych akci souhlasim... (kazdej mesic? :) )
    21.9.2005 15:10 USAMA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ucast prislibena
    Já jsem určitě pro. Sic nejsem uplně z Brna ale Brnu ROZHODNĚ takovýhle akce chybí jak CIP!!!
    Tomáš Bžatek avatar 22.9.2005 15:32 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ucast prislibena
    Supeer, aspon konecne nekdo koho znam :-)
    Koupim litajiciho tucnaka
    22.9.2005 23:02 Ondra 'Kepi' Kudlík | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ucast prislibena
    hehe :) Taky možná dolezu, ale neslibuju....

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.