Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
takze nakoniec mal ten typek co zalozil mandrivu a odisiel z mandrivy pravdu?
jardík máš pravdu :) mandrake už nepoužívam dosť dlho. moja prechadzka linuxovym svetom by sa dala chronologicky asi zapisat takto:
redhat(1998)-->mandrake-->dost_dlho_mandrake-->slackware--> a potom som objavil minislack ci bonzai ktory sa premenoval na ZENWALK a teraz som skoncil u Haiku..
keby nebolo Mandrivy tak doteraz som u Windows teda nezeby som teraz nepisal tento post s windowsu ale myslim tym ze by som sa u linuxu neudrzal... fajne distro.. s velkym potencialom skoda ze zo zlym vedenim... mandriva mala stale neake financne problemy ale distro proste jahoda...
co znamena to nove meno? je to neake grecke slovo ze?
ja som videl v jednej firme jak mali nahodeny Mandrake na email a ftp server.. tusim ze to bola desktopova edicia mandrake .. textovy grub ale bez grafiky..
zase v jednej internetovej kaviarni tu v nasom meste mali nahodeny mandrake na pocitacoch a ludia sa nestazovali.. kazdy vedel ze kde openoffice a firefox... no proste kazdy uz vedel ze je to mandrake. tak jak dneska kazdy vie ze linux je ubuntu :) ale to bolo pred tak 5 - 6 rokmy. :(
rádo-se-rozbíjející "povýšení verze"
, bohužel.
"povýšení verze"Dělal jsem to dvakrát 2007.1-2008.O a 2010.0-2010.1, oba dva pokusy dopadly naprosto katastroficky, to je fakt...
Tiskni
Sdílej: