Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
http://trimslice.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=185
http://www.meegoexperts.com/2011/07/nvidia-meego-battle-ground/
http://wiki.meego.com/ARM/TEGRA2#Advent_Vega_Accelerated_GFX_with_nVidia_Hardfp_Drivers
...akurat nvidia nejak prekopala cely ten ich web a nejak som sa nepreklikal k tomu ich slavnemu sdk, snad to medzicasom nespravili NDA-only...
...no a dalsia moznost je N900, aj ked hardverovo to zacina byt trosku out-of-date (minimalne ten chybajuci kompas a 256MB ram zamrzi obcas).. ale neviem - funguje tam konecne to nabijanie baterie?N900 je díky politice Nokie mrtvě narozené dítě, kterým nemá vůbec smysl se již do budoucna zaobírat - byť ve své době znamenala kapitální krok do budoucnosti. Kdyby nebyli manažeři Nokie volové, tak to mohlo dnes vypadat na trhu mobilních telefonů úplně jinak. Jediné co má dnes budoucnost je Motorola Droid 3., která se teď začala prodávat.
Ešte doplním sám seba aká by bola moja predstava podpory MeeGo / Mer:
Dualboot by bol riešený 2 systémovými partíciami, ale dátová partícia by bola zdieľaná. Ak by som teda v jednom systéme nahral hudbu, fotky ... boli by viditeľné aj v druhom systéme (po zaindexovaní samozrejme). Cez Alien Dalvik si viem celkom predstaviť spúšťanie android aplikácii pod MeeGo / Mer a vďaka zdieľanej dátovej partícii by si zachovali aj svoje dáta. Spustenie MeeGo by teda pre bežných užívateľov predstavovalo len zmenu užívateľského rozhrania a mohlo by sa tak omnoho ľahšie presadiť než spôsobom kde by užívateľ musel niečo nahrávať na SD kartu a prerozdeľovať partície, prípadne celkovo nahradiť Android. Ľudia jednoducho nemajú radi zmeny, ktoré sú nezvratné (hlavne keď pri takejto operácii obyčajne príde o záruku).
Bez reálneho hardvéru, na ktorom to pobeží to bude zase len hračka pre pár nadšencov :(Důležité je, že si budeme mít s čím hrát :).
Když vemu, že Intel má Atom, který je výkonější než jakýkoliv Arm, přitom spotřeba je téměř srovnatelná, .....Ktery Atom prebiji v pomeru vykon spotreba jakykoliv ARM pouzitelny na mobilnich zarizenich?
Tiskni
Sdílej: