Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
I _literally_ feel that we do not - as software developers - have the moral right to enforce our rules on hardware manufacturers. We are not crusaders, trying to force people to bow to our superior God. We are trying to show others that co-operation and openness works better.
Profesor Lessig je liberál ...OT: když nám přednášející na filosofii jazyka povídal, že nemá rád slovo "liberál", neb je příšerně znehodnocené, nechápal jsem ... ale pomalu mi to začíná docházet ...
... naše volba je používat jejich produkty, nikoho kdo tyto produktu nebude využívat to vůbec nepoškodí.obdivuju tvůj optimismus ... a až si nebudeš moci koupit nový počítač bez hardwarově implementovaných DRM, budeš dělat co, jak tu svoji svobodu nevyužívání těchto produktů uplatníš? spokojíš se se starou šunkou, která bude věrně sloužit 20 let a pak neopravitelně odejde, takže se pak vrátíš k psacímu stroji a logaritmickému pravítku, které ukradneš někde v muzeu? kdo pak bude o takovouto tvoji práci stát?
A co navrhujes?to je právě to - nevím, co se s tím pro-DRM vývojem dá dělat ... proto názor, že s tím něco zmůžem nebo že se tomu můžem vyhnout, považuju za přehnaně optimistický ...
Tiskni
Sdílej: