V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Dokud Česká pošta používala tu aplikaci, co jela v DOSu, fungovala. S postupující digitalizací stojí její služby za čím dál větší hovno. Ale prachy si ti šulini co to vedou od pěti k nule neodepřou. Bohužel nějakého Donalda, co by je konečně hodil do nějaké ťurmy ať tam shnijou, se tady bohužel nedočkáme.
Kolik ti bylo chytráku, když tak zasvěceně hovoříš? Svoje první DTP věci jsem dělal na didaktiku a svlj první skener jsem měl v době, kdy Windows 3.11 teprve začínaly dobývat svět. A to jsem nebyl žádný IT nadšenec. Jenom mi bylo jasné, kudy se to bude ubírat.
A to, že v rámci ČR Mrkvosoft tak uspěl, je do značné míry zásluha mého bratránka, vůči němuž se zachovali.. No. Dle mého očekávání. Inu, píča v USA byla bližší než pták v Evropě.
Až po příchodu LGP-30 se začalo na PC skutečně pracovat...... a peak užitečnost/výkon byl u PDP-8.
Tak můj první let v životě byl z Ostravy do Prahy a přišlo mi to jak zhoupnutí na houpačce. Nevím kolik to stálo a vycházelo tehdy, ale dnes vychází letenka na 2337 Kč a let trvá hodinu. Ale, než do toho letadla z centra dostaneš a než se někam dopravíš v cílové destinaci. No to už fakt radši tím vlakem. I když je to oser.
Ovšem let Mikulovice – Letňany neměl chybu. Za hodinu pěšky z Muny na letišti. Mezi tím kámoš dolítnul s klukama, co nabral v Tuřanech. Pak asi hoďku vyhlídkovým letem přes Kladsko do Prahy a půl hodiny metrem z Letňan domů. Čistý čas od dvěří v bodě A, ke dveřím v bodě B – 2,5 hodiny
Na dlouhé cesty busem nebo letadlem mě to netáhne. To cestování by mne zabilo. U pitomého pendolina už po hodině nevím kam s nohama. 6 hodin je maximum, které jsem schopen (a ochoten) v pozici skrčence přežít.
V té době dokázaly USA dovézt chlapy na Měsíc a zpátky, dokonce i když jim cestou vybouchla raketa, a zvládli to uřídit s logaritmickým pravítkem. Dnes pošlou jelita na oběžnou dráhu na šest dní a dovézt zpátky je musí soukromník z Jižní Afriky za třičtvrtě roku.A vysvětlit jim to musí syn obecního idiota a televizní rosničky :)
Tiskni
Sdílej: