Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Už ani trolové nejsou co bývali, kam ten svět spěje
Bohužel se jim ani nepovedlo napsat název hry správně, prý je to MindCraft.Bohužel...
BTW On má Minecraft v sobě nějakou ochranu proti kopírování?Nevím, ale třeba má Uniloc patentováno nechránění se proti kopírování.
Nechápu jak může někdo schválit běznou praxi jako patent.
Ja myslel ze schvalovani-bezne-praxe-jako-patent je bezna praxeNechápu jak může někdo schválit běznou praxi jako patent.
Ono je v USA situace takova, ze si nejprve neco patentujete a naslednou platnost patentu rozhoduje teprve az soud, pokud nastane nejaky spor. Vidime to v ruznych patentovych (soudnich) sporech, kdy se zalujici strana snazi co nejrychleji z zalovane strany vymlatit vyhruzkami jakekoli vymyslene castky penez, ale pokud se zalovana strana nezalekne likvidacnich poplatku za soudni rizeni, tak zalujici strana casto skonci se zneplatnenimi patenty.
Jako mala pomerne perspektivni firma si ale nemuzete dovolit nechat se tahnout dolu nejakymi soudy a jste nuceni pristoupit na nejake vyderacske podminky.
Asi by se mi libil trend, kdy by ruzne firmy presidlovali do Evropy a jinych casti sveta aby se vyhly patentovym trolum atd. Sliboval bych si od toho vice pozornosti na diskusi o skodlivosti softwareovych patentech.
Hraci z USA by Minecraft mohli hrat a platit i nadale, kdyby se stahli z USA trhu nebo se mylim?
BTW On má Minecraft v sobě nějakou ochranu proti kopírování?Nemá. Ale zprávička je v tomto nepřesná - pokud to dobře chápu, tak je spíš žalují za to, že mají autentizační server.
Na mobilmanii zase vyšel článek, že Uniloc zažaloval i české vývojáře z Madfinger Games, autory Androidí hry Shadowgun.
A teď mi promiňte tu francouzštinu -- narvat jim do p*dele deštník a rozevřít ho.
Tiskni
Sdílej: