Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Už ani trolové nejsou co bývali, kam ten svět spěje
Bohužel se jim ani nepovedlo napsat název hry správně, prý je to MindCraft.Bohužel...
BTW On má Minecraft v sobě nějakou ochranu proti kopírování?Nevím, ale třeba má Uniloc patentováno nechránění se proti kopírování.
Nechápu jak může někdo schválit běznou praxi jako patent.
Ja myslel ze schvalovani-bezne-praxe-jako-patent je bezna praxeNechápu jak může někdo schválit běznou praxi jako patent.
Ono je v USA situace takova, ze si nejprve neco patentujete a naslednou platnost patentu rozhoduje teprve az soud, pokud nastane nejaky spor. Vidime to v ruznych patentovych (soudnich) sporech, kdy se zalujici strana snazi co nejrychleji z zalovane strany vymlatit vyhruzkami jakekoli vymyslene castky penez, ale pokud se zalovana strana nezalekne likvidacnich poplatku za soudni rizeni, tak zalujici strana casto skonci se zneplatnenimi patenty.
Jako mala pomerne perspektivni firma si ale nemuzete dovolit nechat se tahnout dolu nejakymi soudy a jste nuceni pristoupit na nejake vyderacske podminky.
Asi by se mi libil trend, kdy by ruzne firmy presidlovali do Evropy a jinych casti sveta aby se vyhly patentovym trolum atd. Sliboval bych si od toho vice pozornosti na diskusi o skodlivosti softwareovych patentech.
Hraci z USA by Minecraft mohli hrat a platit i nadale, kdyby se stahli z USA trhu nebo se mylim?
BTW On má Minecraft v sobě nějakou ochranu proti kopírování?Nemá. Ale zprávička je v tomto nepřesná - pokud to dobře chápu, tak je spíš žalují za to, že mají autentizační server.
Na mobilmanii zase vyšel článek, že Uniloc zažaloval i české vývojáře z Madfinger Games, autory Androidí hry Shadowgun.
A teď mi promiňte tu francouzštinu -- narvat jim do p*dele deštník a rozevřít ho.
Tiskni
Sdílej: