abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 7
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1962 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Darth Phantom avatar 27.6.2021 10:41 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Příloha:

    Díval se někdo, jen čistě náhodou, na ten plakátek?(v příloze). Copak to má ta pravděpodobně afroamerická soudružka znázorněno na sevřené pěsti? To bude asi čistě náhodná podobnost. Stejně jako ty zatnuté pěsti, rudé (no dobře spíš růžové) a černé vlajky Antifa.

    Ještě tak před deseti lety bych nevěřil, že tato už ne moc skrývaná rudá propaganda pochází z USA. Časy se ale holt mění.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    27.6.2021 11:21 .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Tak ruští komunisti Putina fakt nechcou... :-D
    Ale nechápu, proč v ČR dostává tak moc velkou pozornost země s HDP Itálie..
    27.6.2021 12:18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Tohle nejsou ruští komunisté, tohle je progresivní levice ze západu. Se "starými komunisty" se vzájemně nenávidí a tvrdí, že "oni nejsou jako ti druzí", ačkoli jsou ve skutečnosti naprosto stejní.
    27.6.2021 12:19 zzz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Ma na pesti zakroucenou sipku, zadny srp a kladivo. Co to ma znazornovat nevim, mozna nejaky "refresh"?
    28.6.2021 12:50 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Je to prostě jen pohled na pěst ze strany. Ale blíží se volby a status quo politika začíná mít obavy :-D Ještě toho uslyšíme do voleb dost...
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 28.6.2021 12:59 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů

    anebo jeto jakoby levičácká dog whistle hele :D ;D

    28.6.2021 13:35 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    "Levicová" je spíš ta kresba jako celek a politické zaměření Mozilly není žádný tajemství.
    Darth Phantom avatar 29.6.2021 14:40 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Jsem byl zvědavej, kdo první se zjeví jako Devil's advocate. No a je to můj oblíbený Oryctolagusek :-D
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    29.6.2021 16:48 kralyk z abclinuxu | skóre: 29 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Ále, já je advokátovat nebudu, pokračuj klidně v započatém tažení...
    xkucf03 avatar 27.6.2021 16:43 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Mozilla a její úpadek

    Třeba v tom není nic politického a ten obrázek má zachycovat uživatele, kteří hrozí Mozille pěstmi za to, jak zničila Firefox a Thunderbird.

    (dneska jsem po restartu spustil nové verze těchto programů a zase je to o něco hnusnější než dřív)

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Darth Phantom avatar 27.6.2021 19:34 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla a její úpadek

    Nikdy si neslyšel/nesetkal se s pozdravem/gestem zaťaté pěsti? Je to poměrně už staré soudružské gesto, myslím, že jsem jej viděl ve filmech zasazených do první republiky. Teda ne prvorepublikových filmech, ale filmech natočených komunisty z dob první republiky.

    Teď se podívej na vlajku Antifa a pak na barvu vlajek na té infantilní malůvce. Pokud nejsi barvoslepý, trochu by tě mohlo trknout. Soudruzi a soudružky z této organizace se též velice často zdraví zaťatou pěstí.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    JiK avatar 28.6.2021 17:39 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla a její úpadek
    premyslim, pro koho ten produkt je. podle toho baneru pro cernou zenu se zatatou pesti, bilou vozickarku, hnedou transzenu, a zakrsleho plesateho muze, (liliputana?), ktereho hrda cernoska kope do zad. Asi nejsem jejich cilova skupina. Snad jim jejich cilova skupina vygeneruje dost zakazek aby se jim tento podnikatelsky zamer vyplatil.

    celkem mne sere, ze si za zivot uziju 2x porazku ve studene valce, a pokazde na strane tech socialistu, kteri planuji krasne zitrky bez zavadnych myslenek a lidi.
    Darth Phantom avatar 29.6.2021 14:48 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla a její úpadek
    hrozí Mozille pěstmi
    Já bych řekl, že na tom není nic podivuhodného. Ze 60% podílu na nulu je standardní výsledek hospodadaření soudruhů všude na světě, řekl bych. To takhle přijde progresivní afrotransžena se srpem a kladivem v ruce a nakopne zpátečnického bílého liliputa do prdele a pak jestě praští kladivem a je to.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    29.6.2021 15:53 Saša U.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla a její úpadek
    U nás ale policie takové aktivisty zabíjí přímo na ulici za bílého dne. Viz minulý týden v Teplicích. Byl to antifašista a ekologický aktivista, který zrovna protestoval proti automobilové dopravě a znečišťování ovzduší. Navíc člověk, který pracoval hlavou, žádný primitiv. PČR se bohužel neštítí ničeho.
    29.6.2021 16:07 Saša U.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla a její úpadek
    Chybné vlákno, komentář měl přijít sem.
    28.6.2021 10:37 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Ja tam vidim proste zarolovane prsty, proste ako uz tak past zboku zvykne vyzerat. Viac nez tvar ich prstov ma zaraza, ze sa tam vobec tymi pastami ohanaju a co to ma ako symbolizovat v kontexte zdielania sukromnych dat z browsera.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    JiK avatar 28.6.2021 16:59 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Díval se někdo, jen čistě náhodou, na ten plakátek?(v příloze). Copak to má ta pravděpodobně afroamerická soudružka znázorněno na sevřené pěsti?
    Ty tomu nerozumis, woke hajlovani, vytloukani vyloh, sevrene pesti a podpalene ulice jsou symbol miru a tolerance.
    Darth Phantom avatar 29.6.2021 14:36 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    vytloukání vyloh, sevrene pesti a podpalene ulice
    Nene, to je boj proti fašismu. No a úplně nejvíc fašistický jsou ty výlohy, auta a i ulice -:)
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    29.6.2021 16:05 Saša U.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    U nás ale policie takové aktivisty zabíjí přímo na ulici za bílého dne. Viz minulý týden v Teplicích. Byl to antifašista a ekologický aktivista, který zrovna protestoval proti automobilové dopravě a znečišťování ovzduší. Navíc člověk, který pracoval hlavou, žádný primitiv. PČR se bohužel neštítí ničeho.
    Darth Phantom avatar 29.6.2021 21:02 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    No dá se říct, že aktivista do toho šel pp hlavě a nebyl to bezhlavý, ale promyšlený protest proti fašismu. Možná by stálo za zmínku, že jako první se z politické scény postavil za aktivistu s. Peksa z ČPS..
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    27.6.2021 22:25 _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    To jsou fakt koumáci. Už vidim jak si jejich cílovka instaluje ten addon.
    MakeIranBombedAgain❗ avatar 28.6.2021 13:01 MakeIranBombedAgain❗ | skóre: 42 | blog: Grétin blogísek | 🇮🇱==❤️ , 🇵🇸==💩 , 🇪🇺==☭
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů

    jj :D :D pitoma kterej je vochotnej si takovýho něco nainstalovat dobrovolně je už stejně jako zanalyzovanej vodjinud když takle vopatrně přistupuje k šmírování :D ;D

    28.6.2021 13:50 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    A jak vis, ze tohle neni jenom "jakoze" enablovac toho, co ve skutecnosti uz je davno zadratovany do chrofoxe? Se jen podivej, kam vsude se to pripojuje jen co to zapnes, aniz bys otevrel jakejkoli web...

    Soudruzi z M$ to pak vymysleli jeste lip, jakmile otevres novej tab, otevre se jejich web a nemuzes to zmenit. Teda muzes, ale nijak normalne, protoze v konfiguraci ta polozka proste zmizela. Tam si prozmenu musis nainstalovat chromej addon, kterej ti to ale nezapne.

    ---

    Dete s tim guuglem dopice!
    JiK avatar 28.6.2021 17:00 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    existuje nejaky prohlizec, ktery nebojuje proti vlastnim uzivatelum a nefizluje je?
    29.6.2021 09:02 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mozilla Rally, platforma pro dobrovolné sdílení citlivých dat z webových prohlížečů
    Neexistuje, a abys nejakej dostal do stavu nejaky pricetnosti, musis tim travit par hodin po kazdy aktualizaci.

    Kdyz se trebas mrknes do changelogu palemoona, tak zjistis, ze skoro pri kazdy aktualizaci nejaky smirovadlo odstranuje, a to je treba si uvedomit, ze to sou veci, ktery byly do chrofoxe zadratovany uz pred nekolika lety.

    ---

    Dete s tim guuglem dopice!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.