V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Přitom po tom co se stalo z VLC je tohle jediný použitelná přehrávač na OS X...Co se stalo?
Nechapu tyhle kryptofasisticka omezeni jako je totoKryptofašistická omezení? Proboha jaká? Že Apple požaduje, aby aplikace, které budou běhat na jeho systému respektovaly nějaká pravidla standardy je kryptofašismus? Zrovna my na Linuxu by jsme měli mlčet, protože nerespektujeme kolikrát ani standardy, které si dohodneme mezi sebou. Ne že bych měl Apple nějak rád, ale v tomto případě se mu IMHO ani nedivým!
Ani ne ... TO je budoucnost dle Apple a Mrkvosoftu ...
Metro není prakticky nic jiného, než nový koncept nabídky Start obohacený o ty Metro Aplikace. Na to co si můžu a co nemůžu stáhnout a nainstalovat a spustit nemá ten sebemenší vliv. Testuji Windows 8 tu prerelease verzi ve Virtualboxu a kdybych měl zhodnit jak je nastavený trend, tak bych řekl asi že tu máme vypilovanější Windows 7 bez zakulacených rohů oken a s možností používat to Metro, kteréžto mně teda ničím moc nenadchlo, takže ho nepoužívám, ale zbytek zůstal viceméně stejný.
? máme vypilovanější Windows 7 bez zakulacených rohů oken a s možností používat to Metro, kteréžto mně teda ničím moc nenadchlo, takže ho nepoužívám, ale zbytek zůstal viceméně stejný.Prosím tě, a jak to přesně nepoužíváš, když to nejde vypnout?
ale na klasickém desktopu je imho na nic, tam mi stačí úplně normální nabídka Start ve stylu Windows 7, a ikonky nejpoužívanějších aplikací na panelu.Ano, akorát že to v MS jaksi nechtějí pochopit, takže tam normální nabídka start nikde není.
tam mi stačí úplně normální nabídka Start ve stylu Windows 7, a ikonky nejpoužívanějších aplikací na panelu.Takže vlastně nabídka ve stylu Windows 95. Inovace nula
Who cares? Moje Xfce vypadá jako Windows 95, akorát s vychytávkami jako lepení oken, virtuální plochy nebo schránka s historií. Inovace taky nula.+1. Ale asi nejsme in. Jak něco funguje, tak to dnes není v módě.
Tiskni
Sdílej: