Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Samozřejmě komunitě nikdo nebrání hrát si s tím až do skonání věků, ale ani přístroj, ani platforma se (bohužel) už nemá šanci jakkoliv prosadit na úkor jiných (což jako potenciální generátor zisku je hlavní důvod, proč je vůbec na trhu).
P.S.: Aby to nevypadalo, že jen haním -- taky jsem o něm dlouho přemýšlel, ale po přehodnocení priorit a požadavků na svůj budoucí telefon jsem změnil názor a koupil si jiný.
This is not a guide to chose which phone to buy.A k tem pripominkam nahore:
I am entirely biaised as I was paid to make the VVoIP calling on Maemo incredibly awesome. I have no relationship with Google and the did not pay me to make their stuff awesome (so it is not awesome).a shrnuti
I make no claim of fairness.Do sekce "Humor" skvele, takhle to vypada dost hloupe...
Nevidel bych to tak cerne. Kdyby takhle ferove a podrobne porovnavaly nejmenovany cesky servery o mobilech, tak by bylo co oslavovat.
Android a multitasking, to funguje tak pro 2 aplikace a konec (potom se to zacne zavirat - "G1 s malo pameti")Android je operační systém. Pokud chcete mluvit o OS, tak do toho nepleťte málo paměti. (Jak hloupě zní věta "Ten Linux je ale hroznej, má málo RAM!"?) Pokud mluvíte o konkrétním zařízení, tak si stěžujte na HTC, že do něj dalo málo RAM. A tahle zprávička píše o Nexus One, který nedostatkem určitě netrpí.
Tiskni
Sdílej: