Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Každému jazyku se dá porozumět, koneckonců stejně všechno ve všech jazycích je prekabátěné goto, podmínky a proměnné.to je hodne naivni predstava. s takovou muzu tvrdit, ze boeing 747 je jenom prekabateny Ford T. a s touto logikou muzu dal pokracovat... nicmene, boeingy jsou vytvářeny tak, že je horší se v nich orientovat... Boeing dneska v podstatě takřka nikdo nepouziva (proti porovnání s jinými běžnými dopravnimi prostredky je to statistická chyba). Myslím, že s ohledem na jejich náročnost boeing časem zanikne.
Haskell Curry žijící 1900 až 1982 vymyslel ty věci
To záleží jaké věci máte na mysli. AFAIK lidé kolem Haskellu vymysleli typové třídy, view patterns, Spineless Tagless G-machine, zobecněné algebraické datové typy, různé datové struktury (zippery, finger tree), různé techniky programování (parsec, quickcheck) a další.
1936 - Alonzo Church also invents every language that will ever be but does it better. His lambda calculus is ignored because it is insufficiently C-like. This criticism occurs in spite of the fact that C has not yet been invented.
To ale není pravda. Stačí vzít nějaký jazyk a přidat tam funkci rozhodni_jestli_zastaví
, která pro libovolný Turingův stroj a vstup určí, zda-li stroj na vstupu zastaví.
IO
. No a zbytek jsou jen takové učené kecy kolem.
Tiskni
Sdílej: